1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
02.01.2020 N 5/6/99-00-04-01-01-15/ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення Підприємства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань необхідності отримання ліцензії на право зберігання пального, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Підприємство поінформувало, що в процесі провадження господарської діяльності займається вантажоперевезеннями на території України. Для забезпечення своєї діяльності використовує власний вантажний автотранспорт. Також у власності має пересувну автоцистерну обсягом 12 400 літрів, яку Підприємство використовує для зберігання пального. Пальне використовується виключно для власних потреб. Автоцистерна знаходиться на орендованому майданчику, який використовується, як стоянка автотранспорту Підприємства. Стаціонарних ємностей для зберігання Підприємство не має.
З урахуванням зазначеного вище, Підприємство цікавлять наступні запитання:
1. Чи необхідно отримувати ліцензії на право зберігання пального, при зберіганні пального виключно у власній пересувній автоцистерні?
2. Які документи, у разі необхідності отримання ліцензії на право зберігання пального у пересувній автоцистерні необхідно подати нашому Підприємству? А саме цікавить, які надавати документи замість акта вводу в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, якщо автоцистерна не є стаціонарним об'єктом?
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом пального на території України, визначено Законом України від 19.12.1995 р. N 481-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (далі - Закон N 481).
Відповідно до ст. 1 Закону N 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування. Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико- хімічних характеристик.
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право зберігання пального встановлено ст. 15 Закону N 481. Зокрема, передбачено, що зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.

................
Перейти до повного тексту