- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
10.12.2019 N 1847/6/99-00-04-07-03-15/ІПК |
Державна податкова служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ) розглянула звернення щодо включення фізичною особою - підприємцем, яка зареєстрована платником ПДВ, до податкового кредиту ПДВ, нарахованого (сплаченого) у зв'язку з придбанням вантажного автомобіля та з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, в межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до пп. "б" п. 198.1 ст.
198 ПКУ, до податкового кредиту відносяться суми ПДВ, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання необоротних активів.
Датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше або дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг, або дата отримання платником податку товарів/послуг(п. 198.2 ст.
198 ПКУ).
Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст.
193 ПКУ, протягом такого звітного періоду, зокрема у зв'язку з придбанням основних фондів (основних засобів).
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (п. 198.3 ст.
198 ПКУ).
Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податковими накладними / розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст.
201 ПКУ (п. 198.6 ст.
198 ПКУ).
Суб'єктами права власності за
ЦКУ є український народ та інші учасники цивільних відносин, визначені ст.
2 ЦКУ, тобто, фізичні та юридичні особи, держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб'єкти публічного права (ст. ст.
2 та
318 ЦКУ).
Водночас серед цього переліку відсутній такий суб'єкт права власності, як фізична особа - підприємець.
Крім того,
Конституція України та
ЦКУ закріпили право приватної власності (ст.
41 та ст.
325 ЦКУ). Суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати. Склад, кількість та вартість майна, яке може бути у власності фізичних та юридичних осіб, не є обмеженими.
................Перейти до повного тексту