- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.11.2019 N 1420/6/99-00-04-01-01-15/ІПК |
Щодо повідомлення про внесення змін та відповідальності за відсутність рівноміра-лічильника
Державна податкова служба України розглянула запит (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності надання інформації до органу ліцензування про модернізацію резервуарів для зберігання пального та відповідальності за відсутності рівноміра-лічильника на акцизному складі та в межах компетенції повідомляє.
Товариство отримало ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі на підтвердження чого до органу ліцензування було надано копії документів, що підтверджують введення резервуарів в експлуатацію.
Товариство є розпорядником акцизного складу, де розміщені вище вказані резервуари.
Водночас Товариство має виробничу потребу провести модернізацію резервуарів для зберігання пального з метою встановлення на них рівнемірів-лічильників.
Товариства цікавлять питання щодо обов'язку надання інформації до органу ліцензування в разі заміни відомостей, зазначених у виданій йому ліцензії при модернізації резервуарів та відповідальності за відсутність рівноміра-лічильника на акцизному складі.
Постановою Верховної Ради України від 27 червня 1995 року N 247/95-ВР затверджено Правила застосування
Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", згідно яких, модернізація - це вдосконалення та приведення виробничих фондів у стан, що відповідає сучасному техніко- економічному рівню виробництва, шляхом внесення конструктивних змін, заміни та зміцнення вузлів і деталей, установки пристосувань і приладів для механізації та автоматизації виробничих операцій.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом.
Відповідно до ст. 1 Закону місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Статтею 15 Закону визначено, що ліцензії видаються за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
Річна плата за ліцензії на право зберігання пального у розмірі 780 гривень.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію.
До заяви додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
................Перейти до повного тексту