- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
06.11.2019 N 1211/6/99-00-04-01-02-15/ІПК |
Державна податкова служба України відповідно до ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення (далі - Товариство) щодо ліцензування зберігання пального та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство поінформувало, що в процесі провадження своєї господарської діяльності використовує пальне тільки для потреб власного споживання (для заправки паливних баків власної сільськогосподарської техніки). Товариство має на балансі власний/орендований автомобіль-цистерна місткістю 2400 літрів та річний обсяг споживання палива Товариством не перевищує 200 кубічних метрів.
З урахуванням викладено, Товариство цікавить наступні питання:
Відповідно до статті 14.1.6
Кодексу не є акцизним складом приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
2 - 3. Чи є взагалі законним та логічним отримання Товариством, яке не є розпорядником акцизного складу, ліцензії на зберігання пального?
Відповідно до статті
1 Закону N 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування. Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико- хімічних характеристик.
Згідно ст.
15 Закону N 481 ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
суб'єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.
................Перейти до повного тексту