- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
24.10.2019 N 956/6/99-00-04-01-02-15/ІПК |
Державна податкова служба України відповідно до статті
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) за результатами розгляду запиту на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства у межах компетенції повідомляє таке.
Товариство здійснює роздрібну торгівлю в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями, в т. ч. алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Пунктом 4
Постанови Правління Національного банку України від 15.03.2018 р. N 25 (далі - Постанова НБУ) передбачено, що юридичним особам, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність, з 01 липня 2018 року, у випадку відсутності монет дрібних номіналів (1, 2, 5 і 25 копійок), проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару.
З урахуванням викладеного, суб'єкт господарювання звертається з проханням надати інформацію:
1. Чи вважатиметься порушенням максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби або мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої продаж тютюнових виробів з відображенням у фіскальному чеку заокруглення в більшу сторону, або продаж алкогольних напоїв з відображенням з відображенням у фіскальному чеку заокруглення в меншу сторону?
2. Яким чином продавцю/постачальнику товарів здійснювати заокруглення в розрахунковому документі при продажу однієї товарної позиції тютюнового виробу та/або алкогольного напою?
3. Як відображається у фіскальному чеку сума до та після такого заокруглення?
Щодо питання 1
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначено
Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" (далі - Закон N 481).
Згідно із абзацом тридцять першим статті
1 Закону N 481 мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої це ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки.
Частиною дванадцятою статті
18 Закону N 481 Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
При цьому, мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, визначаються (розраховуються) згідно з примітками 1 - 3 додатку до
Постанови N 957, механізм заокруглень передбачено приміткою 4.
Підпунктом 14.1.106 пункту 14.1 статті
14 Кодексу визначено, що максимальні роздрібні ціни це ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.
................Перейти до повного тексту