1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
26.09.2019 N 374/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства стосовно практичного застосування норм податкового законодавства щодо діяльності акцизних складів.
У зверненні Товариство повідомляє, що планує здійснювати сільськогосподарську діяльність із зберігання та доробки (очищення, сушіння, вентилювання, знезараження) зерна із застосуванням елеватора, у складі якого передбачено газосховище та використання у вказаних процесах пального. Передбачається, що загальна місткість газосховища складає 300 кубічних метрів, а використання палива при повному завантаженні елеватора перевищує 1000 кубічних метрів в рік.
Щодо розрахункової бази для обчислення критеріїв, передбачених пп. "б" пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу (питання перше)
Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у редакції що набула чинності з 01.07.2019 р., акцизний склад - це, зокрема:
спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення) або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом, зокрема:
приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягів пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Таким чином, при визначенні приміщення або території яке не є акцизним складом, необхідно враховувати, чи використовує суб'єкт господарювання пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.
У цьому випадку для нього при визначенні відсутності обов'язку щодо реєстрації акцизного складу / акцизних складів діють одна чи обидві умови щодо не перевищення зазначених вище показників: 1) загальної місткості по кожному приміщенню (кожній території) розташованих у такому приміщенні (на такій території) ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, що не перевищує 200 кубічних метрів, та 2) отримання власником або користувачем відповідного приміщення або території протягом календарного року пального в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів. Такі обмеження стосуються виключно власного споживання чи промислової переробки та не поширюються на випадки, коли суб'єкт господарювання здійснює операції з реалізації та зберігання пального іншим особам.
Враховуючи вищезазначене, якщо у суб'єкта господарювання пальне зберігається у декількох приміщеннях та/або територіях, то загальна місткість ємностей для зберігання пального визначається окремо по кожному приміщенню або території.
При цьому обсяг отриманого пального визначається сумарно по всіх приміщеннях та/або територіях.
Враховуючи, що місткість газосховища Товариства за техничною документацією складає 300 кубічних метрів (тобто понад 200 кубічних метрів), та обсяги використання пального у ньому протягом календарного року будуть перевищувати 1000 кубічних метрів, то приміщення або територія, де планується розмістити таке сховище буде вважатися акцизним складом.
Щодо обов'язку реєструвати торгові центри як акцизні склади, складати акцизні накладні на пальне, яке реалізується у споживчій тарі ємністю до 5 літрів або використовується для власного споживання, якщо юридична особа одночасно здійснює діяльність з роздрібної торгівлі через розгалужену мережу торгових центрів (в т.ч. реалізація пального у споживчій тарі до 5 літрів включно) та сільськогосподарську діяльність із застосуванням елеватора, який передбачає споживання пального (місткість ємностей понад 200 кубічних метрів, одержання пального протягом календарного року понад 1000 кубічних метрів)(питання друге)
Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Враховуючи, що місткість газосховища Товариства за техничною документацією складає 300 кубічних метрів (тобто понад 200 кубічних метрів), а обсяги використання пального у ньому протягом календарного року будуть перевищувати 1000 кубічних метрів, то приміщення або територія, де планується розмістити таке сховище буде вважатися акцизним складом (пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту