- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
18.09.2019 N 286/6/99-00-04-02-06-15/ІПК |
Державна податкова служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку, та надає відповіді на порушені у зверненні питання.
У зверненні Товариство зазначає, що планує у своїй діяльності застосовувати дизель-генератор для аварійного забезпечення електроенергією приміщень офісу. При цьому планується одержувати дизельне паливо для його функціонування з роздрібної мережі АЗС іншої юридичної особи (відпуск кінцевому споживачу) через бочку ємністю 200 літрів, яка не пов'язана з транспортним засобом. Крім цього з метою безперебійного заправлення газом автонавантажувачів закуповувати газові балони ємністю до 50 літрів (включно).
Товариство запитує:
1. Чи вважається бочка місткістю 200 літрів, яка заправляється на АЗС роздрібної мережі іншої юридичної особи та використовується для заправки дизель-генератора (відразу після одержання та без зберігання пального) об'єктом, що підлягає реєстрації як пересувний акцизний склад? Чи необхідно в цьому випадку одержувати ліцензію на право зберігання пального?
2. Чи зобов'язана юридична особа, яка зберігає газові балони для їх використання при роботі автонавантажувачами в торгових центрах одержувати на місця їх зберігання ліцензію на право зберігання пального, реєструвати такі місця як акцизні склади та складати акцизні накладні на право зберігання пального, реєструвати такі місця як акцизні склади та складати акцизні накладні на операції зі споживання пального?
До запитань 1 та 2.
З 01 липня 2019 року
Законом України від 23.11.2018 р. N 2628-VIII "Про внесення змін до Кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628).
Відповідно до пп. 14.1.6-1п. 14.1 ст.
14 Кодексу акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. "а" п. 2 частини другої ст.
91 Митного кодексу України);
б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України.
Відповідно до підпункту 14.1.224 пункту 14.1. статті
14 Кодексу розпорядник акцизного складу - зокрема, суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.
Розпорядник акцизного складу пересувного - суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який є власником пального та який з використанням транспортного засобу незалежно від того, кому належить такий транспортний засіб:
реалізує або зберігає пальне;
ввозить пальне на митну територію Україні, з якого сплачено акцизний податок або на умовах, визначених статтею
229 цього
Кодексу.
Не є розпорядником акцизного складу пересувного субєкт господарювання (перевізник, експедитор), який здійснює транспортування пального (пп. 14.1.224-1п. 14.1 ст.
14 Кодексу).
Згідно з підпунктом 14.1.6
Кодексу (зі змінами) акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
................Перейти до повного тексту