1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
06.09.2019 N 47/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року N 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. N 682-р "Питання Державної податкової служби України" Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс) розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо зазначення коду операції та ознаки напрямів використання пального для акцизної накладної виписаної Товариством при реалізації кінцевому споживачу.
У зверненні Товариство зазначає, що реалізація пального здійснюється на об'єктах АЗС покупцю - кінцевому споживачу через паливно-роздавальні колонки за готівку, із застосуванням банківських карток, паливними картками та талонами інших юридичних осіб із складанням акцизних накладних.
У Товариства виникли питання щодо порядку складання та заповнення акцизної накладної при реалізації пального.
Питання 1. Який код операції для акцизної накладної зазначається у відповідному рядку виписаної Товариством при реалізації кінцевому споживачу - покупцю на об'єктах АЗС на які отримані відповідні ліцензії на право роздрібної торгівлі паливом у випадку здійснення такої операції із застосуванням: готівкового розрахунку, банківської карти, паливних карток та талонів інших юридичних осіб? Наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2019 р. N 262"Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового", зареєстрований в Мін'юсті від 09.07.2019 р. за N 753/33724 (далі - Порядок N 262), визначає процедуру заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового відповідно до статей 231, 232 розділу VI "Акцизний податок" Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Згідно із п. 4 розділу II "Складання акцизної накладної форми "П" та порядок її заповнення" Порядку N 262 встановлено, що у відповідному рядку зазначається цифровий код операції для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику:
"1" - власне споживання чи промислова переробка;
"2" - пальне, втрачене у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсоване, знищене, в тому числі внаслідок авари, пожежі, повені, інших форс- мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування (п. 214.7 ст. 214 та п. 216.3 ст. 216 розділу VI Кодексу);
"3" - реалізація пального суб'єкту господарювання, який не є платником;
"4" - ввезення пального на митну територію України. Підставою для зазначення в акцизній накладній коду операції "4" є митна декларація, оформлена відповідно до вимог Митного кодексу України. У разі переміщення пального митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним підпунктом "а" пункту 2 частини другої статті 91 Митного кодексу України, акцизна накладна не складається;

................
Перейти до повного тексту