1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
З'ЇЗД АУДИТОРІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18.05.2019 № 1/14
Про Науково-методичну раду Аудиторської палати України
Керуючись Законом України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" , відповідно до Статуту Аудиторської палати України, затвердженого рішенням установчого з'їзду аудиторів України 14 липня 2018 року, Порядку скликання та проведення з'їзду аудиторів України, затвердженого рішенням установчого з'їзду аудиторів України від 14 липня 2018 року, з'їзд аудиторів України
ВИРІШИВ:
1. Створити у складі Аудиторської палати України Науково-методичну раду Аудиторської палати України зі статусом комісії з числа членів Ради Аудиторської палати України.
2. Затвердити Положення про Науково-методичну раду Аудиторської палати України (додається).
3. Доручити Раді Аудиторської палати України затвердити персональний склад Науково-методичної ради Аудиторської палати України.
4. Доручити Секретаріату Аудиторської палати України опублікувати це рішення на офіційному веб-сайті Аудиторської палати України.
Голова з'їзду Т.О. Каменська
Додаток
до рішення чергового з'їзду
аудиторів України
18.06.2019 № 1/14
ПОЛОЖЕННЯ
про Науко-методичну раду Аудиторської палати України
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Науково-методична рада Аудиторської палати України (далі - НМР) зі статусом Комісії створюється Аудиторською палатою України (далі - АПУ) для сприяння підвищення якості аудиторської практики та впровадження сучасних досягнень науки у професійну діяльність.
1.2. НМР оцінює стан аудиторської практики в Україні, здійснює аналіз наукових розробок з теорії та практики аудиту та рекомендує їх результати в практику аудиту, координацію, здійснює наукову експертизу рішень Ради АПУ, аналізує результати роботи з контролю якості аудиторських послуг членів АПУ, пропонує тематику для науково-методичних робіт навчальним закладам, пропонує тематику для безперервного професійного навчання аудиторів.
1.3. НМР у своїй практичній роботі керується Законом України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" , нормативними документами Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, рішеннями з'їзду аудиторів України та Ради АПУ, Статутом АПУ, а також цим Положенням.
1.4. Робота у складі НМР здійснюється на безоплатній основі, крім випадків створення інтелектуального продукту у відповідності до Плану роботи НМР, якщо усі майнові права на створений продукт передані АПУ. У такому разі робота членів АПУ та залучених осіб у складі робочих (проектних) груп НМР підлягає компенсації у розмірах, що були погоджені та передбачені кошторисом АПУ на умовах відрядної оплати (оплати за договором цивільно-правового характеру), та може, за рішенням професійних організацій аудиторів та/або бухгалтерів, зараховуватися їм у обсяг безперервного професійного навчання.
1.5. Результати роботи НМР є власністю АПУ та підлягають розповсюдженню чи публікації лише на підставі рішення Ради АПУ.
Всі напрацювання НМР, що пройшли обговорення на засіданнях Ради АПУ оприлюднюються на веб-сайті АПУ.
Розділ 2. Мета, основні напрями діяльності та завдання НМР
2.1. Основною метою діяльності НМР є сприяння підвищенню професійного рівня аудиторів, організація інформаційного, наукового та методичного забезпечення професійної діяльності членів АПУ.
2.2. Напрямами діяльності та завданням НМР є:
2.2.1. Збір, узагальнення, схвалення передового досвіду вітчизняної аудиторської практики з метою розробки рекомендацій щодо його поширення й імплементації іншими членами АПУ.
2.2.2. Реалізація цільових програм АПУ, затверджених Радою АПУ, за напрямами діяльності НМР, з урахуванням пропозицій, наданих регіональними відділеннями АПУ.
2.2.3. Попередній розгляд та підготовка матеріалів з питань професійного наукового обміну, участь в організації та проведенні професійних науково-практичних конференцій (у тому числі інтернет-конференцій), круглих столів, ділових ігор тощо.
2.2.4. Науково-дослідницька робота за різними напрямами аудиторської практики, розробка та випуск методичних посібників, інформаційних бюлетенів, рекомендацій, та узагальнень аудиторської практики з питань застосування професійних стандартів, публікація результатів в спеціалізованих виданнях, розміщення на веб-сайті АПУ.
2.2.5. Обговорення чинних та проектів нових нормативних документів, що регламентують аудиторську діяльність, підготовка рекомендацій щодо їх удосконалення.
2.2.6. Підготовка пропозицій (висновків) щодо доцільності внесення проектів нових нормативних документів на розгляд Ради АПУ.
2.2.7. Підготовка консультацій членам АПУ щодо застосування професійних стандартів та нормативно-правових актів з аудиторської діяльності, які відносяться до компетенції АПУ.
2.2.8. Виконання доручень Ради АПУ щодо розгляду та надання висновків з питань, що відносяться до компетенції Ради АПУ.
2.2.9. Участь у розробці проектів локальних актів АПУ за дорученням Ради АПУ.
2.2.10. Взаємодія з вищими навчальними закладами з питань підготовки фахівців у сфері бухгалтерського обліку та аудиту. Формування пропозицій щодо забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти з урахуванням вимог до професійної підготовки аудиторів (теоретичних знань, що зараховуються під час атестації), розроблення відповідних рекомендацій та нормативних документів.
2.2.11. Організація перекладів та підготовка до публікації матеріалів Міжнародної федерації бухгалтерів, які надаються Раді АПУ за угодою між Міжнародною федерацією бухгалтерів і АПУ.
Розділ 3. Структура НМР, її керівний склад та повноваження
3.1. Кількість членів НМР залежить від кількості створених робочих груп. До складу НМР входять:
- Голова НМР;
- заступник Голови НМР;
- керівники та члени робочих (проектних груп) НМР;
- секретар НМР.
3.2. Голова НМР та заступник Голови НМР обираються Радою АПУ із числа членів Ради АПУ, терміном на три роки з правом переобрання на новий термін необмежену кількість разів.
3.3. Головою НМР та його заступником може бути обраний член Ради АПУ, який відповідає таким вимогам:
3.3.1. наявність досвіду підготовки методичних і навчальних матеріалів;
3.3.2. наявність практичного досвіду аудиторської діяльності.
3.4. Голова НМР:
3.4.1. здійснює загальну координацію роботи (загальне керівництво) НМР та спрямовує її діяльність із метою виконання покладених на НМР завдань;
3.4.2. організовує проведення та головує на засіданнях НМР. Представляє НМР у період між її засіданнями, а також у відносинах із членами АПУ, науковими установами, іншими органами та відомствами;

................
Перейти до повного тексту