- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Про внесення змін до Положення про постійне удосконалення професійних знань аудиторів України
Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.93 р.
№ 3125-XII (зі змінами) та Статутом Аудиторської палати України, на виконання Концепції діяльності Аудиторської палати України на 2016-2017 роки, затвердженої рішенням Аудиторської палати України від 26.05.2016 р. № 325/8, з метою гармонізації національного законодавства у сфері аудиторської діяльності та приведення його у відповідність до європейських стандартів, Аудиторська палата України (далі - АПУ)
ВИРІШИЛА:
2. Секретаріату АПУ забезпечити оприлюднення цього рішення.
Голова АПУ |
О.В. Гачківський |
Додаток
до рішення Аудиторської палати України
29.09.2016 № 330/10
ПОЛОЖЕННЯ
про постійне удосконалення професійних знань аудиторів України
Положення про постійне удосконалення професійних знань аудиторів (далі - Положення) розроблено з метою забезпечення високої якості аудиторських послуг та адаптації правового регулювання аудиторської діяльності в Україні до норм Європейського Союзу, згідно із Законом України
"Про аудиторську діяльність" ,
Статутом Аудиторської палати України (далі - АПУ).
Положення визначає порядок постійного удосконалення професійних знань аудиторів та аудиторів банків.
I. Загальні положення
1.1. Метою постійного удосконалення професійних знань аудиторів є безперервне поглиблення, підтримання на належному рівні, розширення й оновлення професійних знань для забезпечення високої якості аудиту та супутніх йому послуг.
1.2. Аудитори України з метою виконання умов продовження терміну чинності сертифіката щороку удосконалюють свої професійні знання та проходять контрольне тестування відповідно до вимог цього Положення.
1.3. Мета, зміст, форми і методи удосконалення знань визначаються програмними модулями, цим Положенням та іншими нормативними документами АПУ.
1.4. Контроль за організацією удосконалення професійних знань аудиторів здійснює Комісія АПУ з сертифікації та освіти аудиторів (далі - профільна комісія).
1.5. Принципи постійного удосконалення професійних знань аудиторів:
- вільний вибір тематики;
- вільний вибір програми;
- вільний вибір аудитором Центру з підготовки до контрольного тестування;
- вільний вибір аудитором форми підготовки до контрольного тестування;
- платність;
- актуальність тематики програмних модулів;
- методичне забезпечення удосконалення професійних знань аудиторів;
- перевірка рівня професійних знань через проведення контрольного тестування.
1.6. Суб'єктами системи постійного удосконалення професійних знань аудиторів є:
- уповноважені АПУ суб'єкти господарювання на підготовку аудиторів до контрольного тестування: навчальні заклади, центри, інститути (далі - Центри);
- визначені на конкурсній основі суб'єкти, які на підставі укладеної з АПУ угоди здійснюють функції з розроблення програмних модулів або окремих його елементів;
- комісії з тестування, які здійснюють функції адміністрування контрольного тестування;
- профільна комісія АПУ.
1.7. Процес постійного удосконалення професійних знань аудиторів включає:
- розроблення програмних модулів удосконалення професійних знань аудиторів;
- підготовку аудиторів до контрольного тестування;
- контрольне тестування та його адміністрування;
- оцінку результатів контрольного тестування;
- зарахування інших видів удосконалення професійних знань аудиторів як проходження контрольного тестування;
- систематизацію та аналіз результатів функціонування системи постійного удосконалення професійних знань аудиторів.
1.8. Постійне удосконалення професійних знань аудиторів здійснюється на платній основі. Розмір плати встановлюють Центри. АПУ може надавати Центрам рекомендації щодо встановлення розміру плати за підготовку до контрольного тестування.
1.9. Інформація про удосконалення професійних знань аудиторів вноситься Секретаріатом АПУ до бази даних аудиторів на підставі відповідного рішення АПУ.
II. Порядок діяльності Центрів з підготовки до контрольного тестування аудиторів
2.1. Підготовку до контрольного тестування аудиторів здійснюють Центри, які відповідають визначеним АПУ критеріям та з якими АПУ уклала відповідну угоду.
АПУ не має права виступати засновником Центрів.
2.2. Центри, з якими АПУ має право укласти відповідні угоди, повинні відповідати наступним критеріям:
- наявність приміщення (у власності або користуванні) для забезпечення процесу удосконалення знань та здійснення контрольного тестування;
- наявність викладацького складу відповідної кваліфікації та професійного досвіду;
- наявність технічних засобів для проведення відповідного удосконалення знань.
2.3. Центри, з якими АПУ уклала відповідні угоди, зобов'язані:
- дотримуватися рішень АПУ;
- забезпечувати відповідність вищевказаним критеріям протягом дії укладеної угоди з АПУ;
- проводити підготовку до контрольного тестування аудиторів за програмами, затвердженими АПУ;
- використовувати методичне забезпечення удосконалення професійних знань та тести, розроблені відповідно до цього Положення;
- організовувати проведення контрольного тестування, в тому числі аудиторів, які пройшли підготовку до контрольного тестування за дистанційною формою;
- інформувати АПУ не пізніше як за 2 робочих дні до початку проведення удосконалення професійних знань аудиторів про кількісний і персональний склад аудиторів, які проходять підготовку до контрольного тестування;
- узгоджувати з АПУ не пізніше як за 20 днів до початку підготовки до контрольного тестування дату, місце і час проведення контрольного тестування;
- забезпечити право контролю за процесом удосконалення знань зі сторони АПУ та/або авторів програм (авторських колективів), а також інших осіб, що мають майнові права на відповідні програми.
2.4. Центри несуть перед АПУ відповідальність за якість організації та забезпечення підготовки до контрольного тестування аудиторів відповідно до укладених з АПУ угод.
2.5. Профільна комісія координує роботу Центрів і, в разі потреби, ініціює перед АПУ питання щодо подальшої співпраці або припинення співпраці з ними.
III. Програмний модуль постійного удосконалення професійних знань аудиторів
3.1. Програмний модуль постійного удосконалення професійних знань аудиторів включає:
- програму постійного удосконалення професійних знань аудиторів (далі - програма) за темою програмного модуля;
- методичне забезпечення удосконалення професійних знань аудиторів з відповідної програми (робочі програми, методичні розробки, посібники, рекомендації з вивчення окремих тем тощо) (далі - методичне забезпечення);
- комплект тестів до відповідної програми.
3.2. Програмний модуль або окремі його елементи на конкурсній основі, відповідно до укладених договорів, мають право розробляти суб'єкти, визначені цим Положенням, у тому числі Центри, авторські колективи, навчальні заклади, окремі автори.
Укладання договорів на розроблення програмного модуля або окремих його елементів здійснюється за результатами проведення конкурсу відповідно до порядку, затвердженого АПУ.
Розроблені програми передаються розробниками на розгляд до профільної комісії.
Профільна комісія розглядає подані матеріали, і, у разі прийняття рішення щодо їх погодження, подає на затвердження АПУ.
3.3. Програми містять питання з аудиту, бухгалтерського обліку та фінансової звітності, системи оподаткування, управлінського обліку, правового забезпечення підприємницької діяльності, аналізу фінансової звітності, економіко-математичних методів і фінансового менеджменту, а також з інших питань, визначених АПУ.
3.4. Допускається розроблення та викладання за програмами галузевої спрямованості (страховий бізнес, банківська справа, аграрний сектор, фондовий ринок, фінансовий ринок, тощо).
3.5. Удосконалення професійних знань аудиторів банків здійснюється Центрами за програмою, погодженою з Національним банком України.
3.6. Удосконалення професійних знань аудиторів у сфері певної галузевої спрямованості може також здійснюватися Центрами за програмами, погодженими відповідними державними органами.
3.7. Програми за своїм обсягом мають бути розраховані не менш як на 40 академічних годин і повинні містити лекційні, практичні заняття та контрольне тестування.
3.8. Профільна комісія періодично переглядає тематику програм з метою визначення необхідності їх актуалізації або зміни та передає на затвердження АПУ запропоновані зміни до тематики відповідно до потреб практики аудиту.
3.9. Удосконалення професійних знань аудиторів здійснюється Центрами з використанням погодженого профільною комісією методичного забезпечення, яке розробляється до відповідної програми.
3.10. Методичне забезпечення надається Центром кожному аудитору при підготовці до контрольного тестування.
3.11. Комплект тестів для оцінки знань, умінь та навичок за програмою удосконалення професійних знань є невід'ємною складовою програмного модуля і містить не менш як 200 питань із чотирма відповідями, з яких тільки одна правильна.
3.12. Погоджений профільною комісією комплект тестів до відповідної програми може бути розміщений на офіційному веб-сайті АПУ.
3.13. Методичне забезпечення надається АПУ в електронній формі виключно Центрам, з якими АПУ укладено передбачені цим Положенням угоди.
................Перейти до повного тексту