- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про Секцію Національної академії наук України
1. Затвердити Положення про Секцію НАН України, що додається.
2. Взяти до відома, що відповідно до постанови Загальних зборів НАН України від 18.04.2013 № 3 у складі НАН України визначено такі секції та відділення:
Секція фізико-технічних і математичних наук:
- Відділення математики
- Відділення інформатики
- Відділення механіки
- Відділення фізики і астрономії
- Відділення наук про Землю
- Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства
- Відділення фізико-технічних проблем енергетики
- Відділення ядерної фізики та енергетики.
Секція хімічних і біологічних наук:
- Відділення хімії
- Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології
- Відділення загальної біології.
Секція суспільних і гуманітарних наук:
- Відділення економіки
- Відділення історії, філософії та права
- Відділення літератури, мови та мистецтвознавства та відповідні наукові установи і організації НАН України.
3. Постанову Президії НАН України від 15.12.98 № 413 "Про Секцію Національної академії наук України" визнати такою, що втратила чинність.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на головного ученого секретаря НАН України академіка НАН України В.Л. Богданова.
Президент Національної академії наук України академік НАН України |
Б.Є. Патон |
Головний учений секретар Національної академії наук України академік НАН України |
В.Л. Богданов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Президії
НАН України
14.09.2016 № 182
ПОЛОЖЕННЯ
про Секцію Національної академії наук України
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Секція НАН України - колегіальна координаційна структура НАН України, яка об'єднує відповідні відділення НАН України та наукові установи, організації, підприємства, що перебувають у віданні НАН України та входять до складу відповідних відділень НАН України, для вирішення найважливіших загальноакадемічних наукових та науково-технічних проблем міжгалузевого характеру.
2. Секція НАН України у своїй діяльності керується Статутом НАН України, рішеннями Загальних зборів НАН України та Президії НАН України, чинним законодавством України та цим Положенням.
3. Кількість та найменування секцій НАН України, а також кількість та найменування відділень НАН України, що входять до складу секцій НАН України, визначаються Загальними зборами НАН України.
4. Секцію НАН України очолює голова Секції.
5. Секція НАН України у своїй діяльності підпорядковується президенту НАН України, який, зокрема, координує роботу секцій НАН України щодо організації міждисциплінарних досліджень, формування і реалізації цільових наукових та науково-технічних програм.
II. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ
6. Секція НАН України:
- розглядає сучасний стан, визначає основні напрями розвитку, здійснює організацію та координацію міждисциплінарних досліджень;
- організовує та координує діяльність відділень НАН України, наукових установ і організацій НАН України, що входять до Секції, відповідних дорадчо-консультативних органів НАН України з визначення найважливіших міжгалузевих наукових і науково-технічних проблем і шляхів їх вирішення, а також з інших питань міжгалузевого характеру;
- бере участь у підготовці пропозицій щодо пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, ініціюванні, формуванні та організації виконання відповідних державних цільових наукових і науково-технічних програм, цільових програм наукових досліджень НАН України і цільових наукових (науково-технічних) проектів НАН України, забезпечує їх спрямованість на вирішення актуальних комплексних проблем і міждисциплінарність, розглядає річні та заключні звіти, оцінює результати виконання цих програм і проектів;
- готує пропозиції щодо практичного використання результатів міждисциплінарних досліджень, розвитку науково-технічного потенціалу галузей економіки, координує діяльність установ та організацій НАН України, відділень НАН України, що входять до відповідної Секції, з питань розвитку співробітництва з виробничою сферою та відповідними органами державної влади, місцевого самоврядування;
................Перейти до повного тексту