1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.03.2017 № 134
Про затвердження Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Сатанівська перлина"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Сатанівська перлина", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Кузьо М.С.
Міністр Остап СЕМЕРАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
22.03.2017 № 134
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПАРК-ПАМ'ЯТКУ САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "САТАНІВСЬКА ПЕРЛИНА"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Сатанівська перлина" (далі - Парк-пам'ятка) оголошено Указом Президента України від 20 серпня 1996 року № 715 "Про оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення" загальною площею 22,00 га.
1.2. Парк-пам'ятка входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, збереження і використання.
1.3. Парк-пам'ятка розташований на територій смт Сатанів Городоцького району Хмельницької області і перебуває у постійному користуванні національного природного парку "Подільські Товтри" (далі - Землекористувач).
Відповідно до витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, загальна площа земельних ділянок, наданих у постійне користування становить 20,2092 гектара.
1.4. Парк-пам'ятка увійшла до складу національного природного парку "Подільські Товтри" (далі - Парк), створеного Указом Президента України від 27.06.1996 №474.
Відповідно до функціонального зонування національного природного парку "Подільські Товтри" Парк-пам'ятка входить до господарської зони Парку.
1.5. Землекористувач на території Парку-пам'ятки в своїй діяльності керується Конституцією України, Земельним, Лісовим та Водним кодексами України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", "Про рослинний світ", "Про тваринний світ", іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує і несе відповідальність за належний стан території Парку-пам'ятки та додержання встановленого режиму території.
1.6. Межі земельних ділянок, що включені до території Парку-пам'ятки встановлюються в натурі (на місцевості), закріплюються межовими знаками в порядку, визначеному законодавством. Відомості про обмеження у використанні таких земельних ділянок, що встановлені законом та нормативно-правовими актами, в частині додержання природоохоронних вимог, вносяться до Державного земельного кадастру в установленому законом порядку та обов'язково враховуються у схемі планування території області, містобудівній документації, схемі землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
До встановлення меж Пам'ятки природи в натурі її межі визначаються відповідно до проекту її створення.
1.7. Утримання та реконструкція Парку-пам'ятки проводиться за проектами, що розробляються спеціалізованими науковими та проектними установами і затверджуються органом, у підпорядкуванні якого перебуває Парк-пам'ятка, за погодженням із Мінприроди.
1.8. Адреса Землекористувача: 32301, Хмельницька область, м. Кам'янець-Подільський, площа Польський ринок, 6, тел:(3849) 5-12-70.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Парк-пам'ятку створено з метою охорони, збереження та відтворення цінних колекцій природних комплексів, генофонду рослинного світу, що мають особливе природоохоронне, наукове, естетичне і пізнавальне значення. Парк-пам'ятку закладено у 1984 році, де зростає близько 400 видів і форм дерев та чагарників, численні трав'янисті рослини, серед яких чимало екзотів. На території Парк-пам'ятку є три джерела мінеральної води, розташовані колекція рододендронів, археологічна та історична пам'ятка "Сатанівська фортеця". 2.2 Основними завданнями Парку-пам'ятки є:
охорона та збереження найбільш визначних та цінних зразків паркового будівництва з метою охорони їх і використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях;
забезпечення охорони його території з усіма природними об'єктами, додержання режиму території;
підтримка загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних освітньо-виховних знань.
3. РЕЖИМ ТЕРИТОРІЇ ТА ОХОРОНА
3.1. Відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" на території Парку-пам'ятки забороняється будь-яка діяльність, що суперечить меті та завданням Парку-пам'ятки, передбаченим цим Положенням, і загрожує збереженню природного комплексу, у тому числі:
збір рідкісних та занесених до Червоної книги України видів рослин, їх квітів та плодів;
використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, надання під забудову, у господарське використання;
реконструкція насаджень та будівель без наявності Проекту утримання та реконструкції Парку-пам'ятки;

................
Перейти до повного тексту