- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про Науково-технічну раду Держекоінспекції
Відповідно до підпункту чотири пункту 6
Положення про Державну екологічну інспекцію України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 року № 275, з метою розгляду наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій, забезпечення здійснення єдиної наукової та інноваційної політики з питань реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Науково-технічну раду Державної екологічної інспекції України, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Державної екологічної інспекції України від 12.12.2011 № 135 "Про Науково-технічну раду Державної екологічної інспекції України", від 06.03.2012 № 41 "Про унесення змін до наказу Держекоінспекції України від 12.12.2011 № 135".
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної екологічної
інспекції України
28.07.2017 № 595
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-технічну раду Державної екологічної інспекції України
1. Загальні положення
Науково-технічна рада Державної екологічної інспекції України (далі - НТР) є консультативно-дорадчим органом Держекоінспекції для розгляду наукових рекомендацій і проведення фахових консультацій з питань реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів; щодо здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, зокрема, щодо: охорони земель, надр; екологічної та радіаційної безпеки; охорони і використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду; охорони, захисту, використання і відтворення лісів; збереження, відтворення і невиснажливого використання біологічного та ландшафтного різноманіття; раціонального використання, відтворення і охорони об'єктів тваринного та рослинного світу; ведення мисливського господарства та здійснення полювання; охорони, раціонального використання та відтворення вод і відтворення водних ресурсів; охорони атмосферного повітря; формування, збереження і використання екологічної мережі; стану навколишнього природного середовища; поводження з відходами, небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами; здійснення заходів біологічної і генетичної безпеки стосовно біологічних об'єктів природного середовища під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритій системі.
1.1. У своїй діяльності НТР керується
Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами та розпорядженнями Міністерства екології та природних ресурсів України (далі - Мінприроди) і Державної екологічної інспекції України (далі - Держекоінспекція) та цим Положенням.
1.2. НТР проводить свою роботу у формі засідань на основі колегіальності у формі колективного обговорення, обміну думками і ділової критики.
Рішення НТР виробляється її членами колективно з урахуванням останніх досягнень науки і техніки та використанням знань і досвіду провідних спеціалістів, науковців, які запрошуються на засідання НТР або залучаються до його роботи як експерти.
2. Основні завдання та функції НТР
2.1. Підготовка керівництву Держекоінспекції пропозицій щодо визначення пріоритетних напрямів наукових досліджень у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів у відповідності з планами робіт Держекоінспекції.
2.2. Надання керівництву Держекоінспекції рекомендацій щодо формування єдиної науково-технічної політики зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
2.3. Розгляд та надання пропозицій до проектів національних, державних, міжгалузевих та галузевих науково-технічних програм за дорученням керівництва Держекоінспекції.
2.4. Аналіз виконання окремих розробок і проектів, що здійснюються за програмами та тематичними планами Держекоінспекції та Мінприроди, підготовка рекомендацій щодо коригування науково-технічної діяльності з метою своєчасного виконання актуальних завдань та ефективного використання науково-технічного потенціалу, фінансових та матеріальних ресурсів, усунення невиправданого паралелізму та дублювання в роботі, реалізації завершених розробок.
2.5. Затвердження рішень науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (далі - НДР та ДКР) за поданням їх наукових керівників та розробників. Організація оцінок виконаних робіт та їх ефективності, проведення оцінок доцільності і обґрунтованості пропозицій щодо виконання фінансування нових НДР та ДКР.
................Перейти до повного тексту