1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.09.2017 № 421
Щодо масового всихання насаджень
Державне агентство лісових ресурсів України відмічає масштабне погіршення санітарного стану лісів, спричинене масовим їх всиханням.
В останні роки у зв'язку із значними кліматичними змінами, склалися сприятливі умови для масового розвитку та розмноження небезпечних шкідників лісу, зокрема групи комах-ксилофагів. Зазначені шкідники (переважно верхівковий і шестизубий короїди, малий та великий соснові лубоїди) заселяють дерева сосни звичайної і сприяють поширенню в їх провідних тканинах грибів родини офіостомових, що призводить до швидкої загибелі соснових насаджень на значних площах.
Найбільшої інтенсивності процес набув у 2017 р. Площа всихання лише соснових насаджень перевищила 142 тис.га, а їх запас 7,2 млн. куб м. Осередки масового всихання охоплюють Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та продовжують збільшуватись.
Пошкоджені насадження потребують негайного лісогосподарського втручання, з подальшим відтворенням нових високопродуктивних лісів.
Враховуючи масштаби пошкодження лісів, з метою недопущення безповоротної втрати цінних лісових ресурсів, посилення їх захисних, оздоровчих, водоохоронних, рекреаційних і інших корисних властивостей та запобігання виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів,
НАКАЗУЮ:
1. Начальникам Київського обласного та по м. Києву, Волинського, Житомирського, Львівського, Рівненського, Хмельницького, Черкаського, Чернігівського обласних управлінь лісового та мисливського господарства, керівникам підприємств і установ, що належать до сфери управління Держлісагентства, спільно з державними спеціалізованими лісозахисними підприємствами:
1.1. До 25.09.2017 провести інвентаризацію осередків шкідників у соснових насадженнях з метою виявлення пошкоджених ділянок лісу (площа і запас за категоріями стану) та розрахунки витрат на розробку пошкоджених насаджень і відтворення на зрубах більш стійких і високопродуктивних деревостанів.
1.2. Згідно з оперативними даними обліку осередків станом на 01.10.2017 подати територіальним органам Державної служби України з надзвичайних ситуації відповідні матеріали про визнання (за наявності підстав) надзвичайної ситуації щодо пошкоджень лісів шкідниками та завданих збитків.

................
Перейти до повного тексту