1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.03.2017 № 114
Про затвердження Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Атлантида"
Відповідно до статті 5 Закону України "Про природно-заповідний фонд України"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Атлантида", що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Кузьо М.С.
Міністр Остап СЕМЕРАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
10.03.2017 № 114
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ГЕОЛОГІЧНУ ПАМ'ЯТКУ ПРИРОДИ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ "ПЕЧЕРА "АТЛАНТИДА"
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Геологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення "Печера "Атлантида" (далі - Пам'ятка природи) оголошено розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 14.10.1975 №780-р.
1.2. Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання, щодо якої встановлюється особливий режим охорони, збереження і використання.
1.3. Пам'ятка природи загальною площею 10,00 га розташована на лівому березі долини річки Збруч поблизу с. Завалля Кам'янець-Подільського району Хмельницької області.
Пам'ятка природи - це горизонтальна гіпсова печера, яка відноситься до карстових утворень лабіринтового типу. Найбільша та найкрасивіша печера Хмельницької області утворена у гіпсах верхньої частини баденського регіоярусу середнього міоцену і розташована у 25-ти метровій товщі гіпсово-ангідридних порід потужністю до 45 метрів. Печера має чітко виражену трьохрівневу будову. Нижній рівень представлений високими та широкими галереями, другий - звуженими до 1-1,5 м порожнинами, третій - двома невеликими ходами заввишки до 5 метрів. На перетині галерей першого та другого рівнів нараховується близько 30 залів.
1.4. Пам'ятка природи входить до складу національного природного парку "Подільські Товтри" (далі - Користувач), створеного Указом Президента України від 27.06.1996 № 474/96.
Відповідно до функціонального зонування національного природного парку "Подільські Товтри" Пам'ятка природи входить до зони регульованої рекреації парку.
1.5. Користувач на території Пам'ятки природи у своїй діяльності керується Конституцією України, Земельним, Лісовим та Водним кодексами України, законами України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про природно-заповідний фонд України", "Про рослинний світ", "Про тваринний світ", іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням, забезпечує І несе відповідальність за належний стан території Пам'ятки природи та додержання встановленого режиму території.
1.6. Межі земельних ділянок, що включені до території Пам'ятки природи встановлюються в натурі (на місцевості), закріплюються межовими знаками в порядку, визначеному законодавством. Відомості про обмеження у використанні таких земельних ділянок, що встановлені законом та нормативно-правовими актами, в частині додержання природоохоронних вимог, вносяться до Державного земельного кадастру в установленому законом порядку та обов'язково враховуються у схемі планування території області, містобудівній документації, схемі землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
До встановлення меж Пам'ятки природи в натурі її межі визначаються відповідно до проекту її створення.
1.7. Адреса Користувача: 32301, Хмельницька область, м. Кам'янець-Подільський, площа Польський ринок, 6.
2. МЕТА СТВОРЕННЯ І ЗАВДАННЯ
2.1. Пам'ятку природи створено з метою охорони та збереження найбільшої і найкрасивішої печери в Хмельницькій області, що залягає в гіпсово-ангідридних породах на лівому березі долини р. Збруч, цінної у науковому, пізнавальному, естетичному та історико-культурному відношеннях.
2.2 Основними завданнями Пам'ятки природи є:
збереження одного із зникаючих типів природних середовищ (оселищ) відповідно Додатку І Резолюції № 4 (1996) Бернської конвенції (НІ - Наземні підземні печери, печерні системи, проходи та водні об'єкти за класифікацією оселищ ЕЦМ8);
охорона і збереження середовищ існування (оселищ) раритетної троглофільної і троглобіонтної фауни;
забезпечення середовищ проживання для кажанів та інших тварин; охорона і збереження унікальних морфологічних, мінералогічних та седиментологічних властивостей печери;

................
Перейти до повного тексту