- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Регламент
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
ПРИЙНЯТО
Всеукраїнська
конференція прокурорів
27.04.2017
Регламент всеукраїнської конференції прокурорів
1. Загальні положення
1.1. Цей Регламент визначає порядок роботи всеукраїнської конференції прокурорів (далі - Конференція): підготовки, проведення Конференції, розгляду питань та прийняття нею рішень, а також інші питання її процедурної діяльності.
1.3. Основними засадами діяльності Конференції є законність, відкритість, гласність, рівність прав делегатів Конференції, недопустимість прийняття рішень, які б посягали на незалежність прокурорів, вільне волевиявлення, колегіальність прийняття рішень, об'єктивність, обов'язковість рішень Конференції.
1.4. Конференція є найвищим органом прокурорського самоврядування.
2. Повноваження Конференції
2.1. Всеукраїнська конференція прокурорів:
2.1.1. Заслуховує звіт Ради прокурорів України про виконання завдань органів прокурорського самоврядування, стан фінансування та організаційного забезпечення діяльності прокуратури.
2.1.2. Обирає членів Вищої ради правосуддя та приймає рішення про звільнення їх з посади відповідно до
Конституції і законів України.
2.1.3. Призначає членів Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
2.1.5. Приймає Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
2.1.6. Приймає Регламент Конференції.
2.1.7. Звертається до органів державної влади та їх посадових осіб із пропозиціями щодо вирішення питань діяльності прокуратури.
2.1.8. Розглядає інші питання прокурорського самоврядування та здійснює інші повноваження відповідно до
Закону.
2.1.9. З питань, що належать до її компетенції, Конференція приймає рішення, що є обов'язковими для Ради прокурорів України та будь-яких прокурорів.
3. Порядок скликання Конференції та обрання делегатів
3.1. Конференція скликається в порядку, визначеному
Законом.
Чергова Конференція скликається Радою прокурорів України один раз на два роки. Позачергова Конференція може бути скликана за рішенням Ради прокурорів України.
Рада прокурорів України схвалює попередній перелік питань, що виносяться на обговорення Конференції, визначає дату, місце проведення Конференції та вирішує інші питання, віднесені до її компетенції.
3.2. Делегати та особи, запрошені на Конференцію, повідомляються про день проведення Конференції та питання, що виносяться на її розгляд, не пізніш як за тридцять днів до початку роботи Конференції. Відповідна інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі Генеральної прокуратури України.
3.3. Делегати на Конференцію обираються відповідно до статті
69 Закону.
3.4. Делегатами на Конференцію не можуть бути обрані прокурори, які є членами Вищої ради правосуддя, Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
3.5. На Конференції можуть бути присутні Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем'єр-міністр України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, члени Вищої ради правосуддя, члени Ради прокурорів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, представники державних органів, громадськості, ветерани органів прокуратури, представники наукових та навчальних закладів, представники засобів масової інформації, інші особи.
Список запрошених на Конференцію формується Радою прокурорів України.
4. Підготовка до роботи Конференції
4.1. Конференція є повноважною за умови присутності на ній не менше двох третин від загальної кількості обраних делегатів.
4.2. Для визначення наявності кворуму для роботи Конференції Рада прокурорів України перед початком її проведення організовує та проводить реєстрацію делегатів Конференції.
4.3. Реєстрація делегатів Конференції здійснюється згідно з реєстраційним списком делегатів.
Реєстраційний список делегатів складається Радою прокурорів України на підставі наданих належним чином завірених витягів із протоколів зборів прокурорів відповідних прокуратур про обрання делегатів і затверджується головою Ради прокурорів України.
Радою прокурорів України вирішуються інші питання організаційного характеру.
4.4. Для реєстрації делегат має особисто пред'явити службове посвідчення прокурора та у відповідній графі реєстраційного списку делегатів своїм особистим підписом засвідчити одержання іменного мандата делегата Конференції для відкритого голосування.
Реєстрація делегатів закінчується за 10 хвилин до відкриття Конференції.
Делегату конференції, який не пройшов реєстрацію відповідно до пунктів 4.3, 4.4 Регламенту, лічильна комісія не має права видати бюлетень для таємного голосування.
Про результати реєстрації делегатів Конференції складається протокол, який підписується особою, уповноваженою Радою прокурорів України.
Протокол має містити відомості про кількість обраних делегатів, які включені до реєстраційного списку делегатів Конференції, та про кількість делегатів, що прибули на Конференцію та зареєструвалися.
4.5. Матеріали для роботи Конференції скеровуються делегатам завчасно, але не пізніше ніж у строк, передбачений частиною другою статті
68 Закону.
4.6. Після отримання протоколу про результати реєстрації голова Ради прокурорів України або заступник голови Ради прокурорів України (у разі відсутності голови Ради прокурорів України), або у разі відсутності заступника голови Ради прокурорів України - секретар Ради прокурорів України інформує про наявність або відсутність кворуму, необхідного для початку роботи Конференції, та оголошує про її відкриття або переносить роботу Конференції на більш пізній час, у межах визначених дат проведення Конференції. Відповідна інформація розміщується на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України.
4.7. Реєстрація делегатів Конференції здійснюється також перед початком кожного наступного робочого дня Конференції за умови пред'явлення службового посвідчення прокурора, іменного мандата делегата Конференції. Факт реєстрації делегат засвідчує особистим підписом у відповідній графі реєстраційного списку делегатів Конференції.
4.8. Голова Ради прокурорів України, а в разі його відсутності - заступник голови чи секретар Ради прокурорів України, відкриваючи конференцію, вирішує організаційні питання, пов'язані з проведенням голосування для визначення кількісного складу Президії, висунення кандидатів у члени Президії, а також щодо проведення таємного голосування з обрання членів Президії.
4.9. Конференція обирає шляхом таємного голосування Президію в кількісному складі, що визначається рішенням Конференції. Президія організовує роботу Конференції та обирає зі свого складу відкритим голосуванням простою більшістю голосів голову та секретаря.
4.10. Головуючий на Конференції:
- керує роботою Конференції;
- оголошує рекомендований Радою прокурорів України порядок денний та регламент роботи Конференції, ставить їх на обговорення та голосування для затвердження;
- ставить на обговорення питання відповідно до порядку денного;
- надає можливість для виступів делегатам Конференції та запрошеним особам;
- ставить на голосування питання порядку денного, що потребують прийняття рішення, і оголошує його результати;
- оголошує про початок та закінчення таємного голосування, після оголошення протоколу лічильної комісії забезпечує прийняття рішення з питання, за яким проводилося таке голосування;
- дає доручення, пов'язані із забезпеченням роботи Конференції та її робочих органів;
- відповідає на запитання, що надходять на його адресу;
- оголошує письмові звернення, що надійшли на адресу Конференції;
- забезпечує порядок у залі засідання Конференції та має право припиняти будь-які дії, що порушують регламент роботи Конференції, у тому числі робити зауваження виступаючому учаснику Конференції про відхилення від обговорюваного питання порядку денного;
- у разі порушення виступаючим встановленого регламенту головуючий має право перервати його виступ;
- оголошує перерви у роботі Конференції;
- закриває Конференцію;
- підписує протокол і рішення Конференції та виконує інші обов'язки, передбачені цим Регламентом.
Головуючий не має права коментувати виступи на Конференції та/або давати їм оцінку.
Головуючий не має права агітувати за конкретних кандидатів.
У разі грубого або систематичного порушення цього Регламенту головуючим за письмовою пропозицією, внесеною не менш як однією третиною обраних делегатів шляхом зібрання їх підписів, після обговорення Конференція може прийняти рішення про відсторонення головуючого від керування роботою Конференції та проведення повторних виборів Президії.
5. Робочі органи Конференції
5.1. Робочими органами Конференції є секретаріат та лічильна комісія. У разі необхідності Конференцією можуть утворюватися мандатна, редакційна комісії та інші робочі органи.
5.1.1. Робочі органи обираються із числа делегатів відкритим голосуванням більшістю голосів від загальної кількості обраних делегатів Конференції. Делегат Конференції має право заявляти самовідвід у разі висунення його кандидатури до складу робочих органів Конференції.
Склад робочих органів визначається Конференцією шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів.
5.1.2. Робочі органи обирають зі свого складу голову та секретаря.
5.2. Лічильна комісія
5.2.1. Лічильна комісія Конференції обирається із числа делегатів Конференції для організації та проведення голосування, її кількість та склад визначається Конференцією.
До складу лічильної комісії не можуть входити особи, зареєстровані як кандидати для обрання членами Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Ради прокурорів України або Вищої ради правосуддя.
Лічильна комісія:
- роз'яснює порядок голосування з питань порядку денного Конференції;
- проводить підрахунок голосів при відкритому голосуванні, про результати якого усно повідомляє президію Конференції;
- при проведенні таємного голосування виносить на затвердження Конференції форму бюлетеня, контролює виготовлення бюлетенів для таємного голосування, видає їх делегатам Конференції, забезпечує і контролює умови для вільного волевиявлення і збереження таємниці голосування; здійснює підрахунок голосів та складає протокол про результати таємного голосування за формою згідно з додатками до цього Регламенту.
5.2.2. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря комісії.
5.2.3. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів від кількості її членів та оформлюються протоколом.
Протоколи лічильної комісії підписуються всім складом комісії.
Член лічильної комісії, який не погоджується з її рішенням, може висловити окрему думку, яка долучається до протоколу комісії, і підписує протокол.
Засідання лічильної комісії проводяться гласно.
5.2.4. Протоколи лічильної комісії разом з бюлетенями для таємного голосування (в тому числі невикористаними, визнаними недійсними) головою лічильної комісії передаються секретарю Конференції (за відповідним актом та додаються до протоколу Конференції), який передає їх на зберігання Раді прокурорів України.
5.2.5. Голова лічильної комісії після проведення таємного голосування з питань, визначених у пунктах 2.1.3, 2.1.4 цього Регламенту, оголошує протокол результатів таємного голосування.
5.3. Секретаріат Конференції
5.3.1. Секретаріат Конференції очолює секретар Президії.
Секретаріат обирається із числа делегатів конференції, кількість та склад якого визначається Конференцією. Секретар Президії підписує протокол і рішення Конференції та виконує інші обов'язки, передбачені цим Регламентом.
5.3.2. Секретаріат Конференції:
- веде запис бажаючих виступити з питань порядку денного;
- реєструє довідки, повідомлення, інші звернення делегатів;
- організовує облік звернень, які надходять на адресу Конференції;
- надає головуючому на Конференції відомості про осіб, які записалися для виступу, та про звернення, що надійшли на адресу Конференції;
- забезпечує та контролює ведення протоколу Конференції;
- реєструє із числа делегатів Конференції кандидатів для призначення до робочих органів Конференції, формує список таких кандидатів, який затверджує секретар Президії, та передає його до лічильної комісії для організації процедури голосування.
5.4. Мандатна комісія
5.4.1. Мандатна комісія обирається із числа делегатів конференції для перевірки повноважень делегатів Конференції, кількість та склад якої визначається Конференцією.
5.4.2. Мандатна комісія:
- перевіряє повноваження зареєстрованих делегатів Конференції;
- розглядає скарги щодо повноважень обраних делегатів Конференції;
- доповідає Конференції про кількість делегатів, повноваження яких підтверджено;
- складає протокол про результати перевірки повноважень делегатів Конференції, у якому зазначається кількість обраних на Конференцію делегатів, повноваження яких підтверджено, та кількість делегатів, визнаних неповноважними, кількість відсутніх делегатів;
- доповідає конференції про результати перевірки повноважень делегатів.
5.4.3. Мандатна комісія обирає зі свого складу голову та секретаря.
5.4.4. Рішення мандатної комісії приймаються більшістю голосів її членів, про що складається протокол. Член мандатної комісії, який не погоджується з її рішенням, може висловити окрему думку, яка долучається до протоколу комісії.
5.4.5. Результати перевірки повноважень делегатів Конференції оголошуються уповноваженим представником мандатної комісії.
5.5. Редакційна комісія
5.5.1. Редакційна комісія обирається Конференцією з числа делегатів Конференції для підготовки проектів рішень, документів Конференції з питань порядку денного, аналізу зауважень та пропозицій делегатів Конференції щодо проекту рішення та відпрацювання остаточної редакції рішення Конференції.
5.5.2. Редакційна комісія обирає зі свого складу голову та секретаря комісії. Рішення редакційної комісії приймаються більшістю голосів від кількості її членів та оформлюються протоколом, який підписується всіма членами комісії.
5.5.3. Під час обговорення Конференцією питання порядку денного щодо затвердження (прийняття) рішення, з метою опрацювання якого створювалася відповідна редакційна комісія, уповноважений представник цієї комісії виступає з доповіддю на Конференції.
6. Порядок проведення Конференції
6.1. Після перевірки повноважень делегатів Конференції головуючий Конференції оголошує рекомендований Радою прокурорів України порядок денний та регламент роботи цієї Конференції, ставить їх на обговорення та голосування.
Конференція затверджує порядок денний та регламент роботи Конференції.
6.2. На Конференції виступи здійснюються з дозволу головуючого, який надає слово промовцям для доповіді, співдоповіді, виступів, запитань, повідомлень, внесення пропозицій, відповіді на запитання, репліки.
Для доповіді надається не менше десяти хвилин, співдоповіді - п'яти хвилин, і виступів - трьох хвилин, усього іншого - до однієї хвилини. У разі необхідності голова Президії має право продовжити вказаний час, але не більше як удвічі.
6.3. Делегат Конференції має право виступати і вносити пропозиції по суті кожного з обговорюваних питань.
Делегат під час виступу не повинен відхилятися від обговорюваного питання, виступати без дозволу головуючого та має дотримуватися часу для виступу.
6.4. Обговорення доповіді з питання порядку денного припиняється за пропозицією головуючого на Конференції або делегатів Конференції. Рішення про припинення обговорення приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від загальної кількості обраних делегатів Конференції.
6.5. Після припинення обговорення питання порядку денного головуючий на Конференції ставить на голосування рішення з цього питання.
Рішення Конференції приймаються за всіма питаннями порядку денного.
Під час Конференції не допускається повернення до розгляду або повторне голосування з питань, за якими цією Конференцією вже прийнято рішення.
6.6. Після обговорення проект рішення ставиться на голосування Конференції для прийняття його за основу.
Після прийняття проекту рішення за основу делегати мають право внести до нього поправки та доповнення, прийняття кожного з яких підлягає голосуванню.
................Перейти до повного тексту