- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
ПРИЙНЯТО
Всеукраїнською конференцією
прокурорів
27 квітня 2017 року
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (із змінами, прийнятими всеукраїнською конференцією прокурорів 21 грудня 2018 року)
( із змінами, прийнятими всеукраїнською конференцією прокурорів 21 грудня 2018 року )
РОЗДІЛ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (далі - Положення) регулює процедурні питання здійснення нею повноважень, визначених Законом України
"Про прокуратуру" (далі - Закон), іншими законами України, порядок підготовки, розгляду та прийняття Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів (далі - Комісія) рішень, а також інші питання діяльності Комісії.
( Пункт 1 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
2. Статус, склад та порядок формування Комісії визначаються
Законом.
3. Комісія є повноважною за умови призначення до її складу не менше дев’яти членів.
Повноваження членів першого складу Комісії розпочинаються з моменту її державної реєстрації як юридичної особи у встановленому
Законом порядку.
4. Члени Комісії працюють на постійній основі і на час виконання своїх обов’язків у порядку, визначеному законодавством, відряджаються до Комісії.
5. Членам Комісії видається посвідчення, зразок якого затверджується рішенням Комісії. Посвідчення підписує Голова Комісії.
7. Основними засадами діяльності Комісії є верховенство права і законність, незалежність прокурорів і невтручання в прокурорську діяльність, колегіальність, відкритість і гласність, презумпція невинуватості, неупередженість та об’єктивність, змагальність.
( Пункт 7 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
8. Засідання Комісії проводяться відкрито, крім випадків, установлених законодавством.
( Абзац перший пункту 8 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Закрите засідання проводиться у разі якщо розгляд конкретного питання порядку денного може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом, або особистого життя осіб, стосовно яких вирішується питання, та з інших причин, встановлених законодавством.
З клопотанням про закрите засідання може звернутися член Комісії, прокурор, щодо якого розглядається питання, або особа, за дисциплінарною скаргою якої відкрито дисциплінарне провадження, їх представники, а також Генеральний прокурор.
Рішення про закрите засідання приймається більшістю від загального складу Комісії. Одночасно Комісія вирішує питання про визначення складу осіб, допущених до участі в закритому засіданні.
9. Гласність роботи Комісії забезпечується відкритим обговоренням питань, що належать до її компетенції. Комісія розглядає питання у відкритих засіданнях за присутності учасників засідання, представників засобів масової інформації та громадських організацій, які мають вільний доступ до залу засідань у встановленому цим Положенням порядку.
Представники засобів масової інформації та громадських організацій допускаються до залу засідання Комісії за списком, складеним структурним підрозділом секретаріату Комісії, відповідальним за зв’язки із засобами масової інформації і громадськістю, після їх акредитації і за наявності службового посвідчення.
( Пункт 9 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
( Пункт 10 виключено на підставі рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
11. Генеральний прокурор (його перший заступник та заступники), представник кадрового підрозділу, керівники регіональної та місцевої прокуратури мають право бути присутніми на засіданнях Комісії, вносити пропозиції та висловлювати думки з питань, що розглядаються.
12. Діловодство в Комісії здійснюється в порядку, передбаченому відповідною Інструкцією, розробленою з урахуванням положень Інструкції з діловодства в органах прокуратури України та затвердженою Комісією.
( Пункт 12 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
13. Секретар Комісії організовує підготовку її засідань та несе відповідальність за організацію діловодства.
14. Документи, що містять персональні дані та/або охоронювану законом таємницю, зберігаються в умовах, що виключають доступ до них осіб, які не мають права з ними ознайомлюватися згідно з чинним законодавством.
( Пункт 14 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
15. Комісія має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, код ЄДРПУО, а також штампи для засвідчення документів Комісії.
Комісія має самостійний баланс та рахунки в органах Державної казначейської служби України.
Право першого підпису фінансово-банківських документів має голова Комісії.
Право другого підпису фінансово-банківських документів не передбачено.
16. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії та її секретаріату здійснюється Генеральною прокуратурою України як головним розпорядником коштів Державного бюджету України за окремою бюджетною програмою.
( Абзац перший пункту 16 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Визначення потреб Комісії у фінансовому та матеріально-технічному забезпеченні діяльності здійснюється з урахуванням пропозицій Комісії Генеральною прокуратурою України у встановленому законом порядку.
РОЗДІЛ II
ГОЛОВА, ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ, СЕКРЕТАР КОМІСІЇ, ЧЛЕНИ КОМІСІЇ
Порядок обрання голови, заступника голови, секретаря Комісії
17. Голова Комісії обирається зі складу Комісії з числа прокурорів на її організаційному засіданні таємним голосуванням строком на три роки.
На організаційному засіданні з питання обрання голови Комісії головує старший за віком член Комісії з числа прокурорів, який веде засідання до обрання голови Комісії.
( Абзац другий пункту 17 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
18. Кандидати на посаду голови Комісії вносяться членами Комісії або шляхом самовисування.
19. Для проведення таємного голосування на організаційному засіданні більшістю від загального складу Комісії обирається лічильна комісія у складі трьох членів, які не висуваються (не вносяться) на посаду голови Комісії.
Лічильна комісія зі свого складу обирає голову та секретаря, про що складається протокол лічильної комісії. Головуючий на організаційному засіданні Комісії не може обиратися до складу лічильної комісії. Протокол про обрання складу лічильної комісії затверджується членами Комісії, які беруть участь в організаційному засіданні.
Лічильна комісія забезпечує виготовлення бюлетенів для таємного голосування. Форма бюлетеня для голосування під час обрання голови Комісії затверджується шляхом відкритого голосування на організаційному засіданні Комісії.
На звороті бюлетенів члени лічильної комісії ставлять підписи. Бюлетені без підписів членів лічильної комісії є недійсними.
Лічильна комісія формує список кандидатів на посаду голови Комісії, за винятком тих кандидатів, що зняли свої кандидатури. Список кандидатів затверджується членами Комісії, що беруть участь в організаційному засіданні.
Для обрання голови Комісії лічильна комісія вносить у бюлетені для таємного голосування в алфавітному порядку прізвища, імена та по батькові кандидатів на посаду голови Комісії.
Кожен член Комісії, який бере участь в організаційному засіданні, одержує бюлетень для таємного голосування й підтверджує факт його одержання підписом у реєстрі видачі бюлетенів, складеному лічильною комісією. Кількість бюлетенів для таємного голосування не може перевищувати кількості членів Комісії, що беруть участь в організаційному засіданні.
При голосуванні кожен член Комісії проставляє в бюлетені позначку лише навпроти прізвища кандидата на посаду голови Комісії, за якого він голосує, та вкидає бюлетень до скриньки для голосування, яка попередньо опечатується головою лічильної комісії в присутності всіх членів Комісії, що беруть участь в організаційному засіданні.
Бюлетені, в яких не проставлено жодних позначок навпроти прізвищ кандидатів, або такі, в яких проставлено дві або більше позначок, є недійсними.
Після здійснення голосування всіма членами Комісії лічильна комісія в присутності всіх членів Комісії, що беруть участь в організаційному засіданні, відкриває скриньку для голосування, перевіряє дійсність бюлетенів та здійснює підрахунок голосів за бюлетенями, які є дійсними.
За результатами підрахунку голосів складається протокол, який підписується членами лічильної комісії, та оголошується головуючим на організаційному засіданні Комісії, на якому проводилося голосування.
20. Обраним головою Комісії вважається кандидат, за якого проголосувала більшість від загального складу Комісії.
21. Обрання голови Комісії затверджується рішенням Комісії, яке підписують усі члени Комісії, що брали участь в організаційному засіданні.
22. У разі коли голосування проводилося більше ніж по двох кандидатах і жоден із них не набрав необхідної кількості голосів для обрання на посаду голови Комісії, лічильна комісія оголошує двох кандидатів, що набрали найбільшу кількість голосів. По таких кандидатах проводиться повторне голосування.
23. Якщо за результатами голосування за одного або двох кандидатів чи повторного голосування жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, проводяться нові вибори голови Комісії з додержанням правил, визначених цим розділом.
24. Після обрання голови Комісії на організаційному засіданні Комісії обираються заступник голови та секретар Комісії в порядку, визначеному цим Положенням для обрання Голови Комісії.
Рішення про обрання заступника голови Комісії та секретаря Комісії підписують усі члени Комісії, що брали участь в організаційному засіданні.
У разі припинення повноважень Голови Комісії, його заступника чи секретаря Комісії нові вибори проводяться в порядку, визначеному цим Положенням, у строк, що не перевищує десяти днів з дати припинення повноважень.
( Пункт 24 доповнено абзацом третім відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Повноваження голови, заступника голови Комісії
25. Голова Комісії:
- організовує та здійснює загальне керівництво роботою Комісії;
- визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії та перелік питань, що вносяться на засідання;
- повідомляє про дату, час і місце засідання членів Комісії, Генерального прокурора, осіб (особу), щодо якої розглядається питання, та інших осіб (за необхідності);
- забезпечує розміщення відповідних відомостей на веб-сайті;
- веде засідання Комісії, головує на ньому;
- підписує рішення та протокол засідання Комісії;
- визначає обов’язки заступника голови Комісії;
- видає накази та інші організаційно-розпорядчі документи з питань організації роботи Комісії;
- подає у встановленому порядку пропозиції щодо фінансування витрат на утримання Комісії та організаційного забезпечення її діяльності;
- координує роботу структурних підрозділів секретаріату Комісії щодо підготовки матеріалів для розгляду Комісією питань, віднесених до її компетенції;
- представляє Комісію у зносинах з органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, особами, установами та організаціями, з органами інших держав та міжнародними організаціями;
- виконує рішення комісії;
- здійснює інші повноваження, визначені
Законом, цим Положенням та іншим законодавством.
( Пункт 25 із змінами та доповненнями відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
26. Заступник голови Комісії:
- здійснює повноваження, визначені головою Комісії;
- виконує обов’язки голови Комісії у разі його відсутності;
- виконує рішення Комісії та доручення голови Комісії, надані в межах компетенції;
- здійснює інші повноваження, визначені
Законом, цим Положенням та іншим законодавством.
( Пункт 26 доповнено абзацами третім та четвертим відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Повноваження секретаря Комісії
27. Секретар Комісії:
- організовує діловодство в Комісії відповідно до Інструкції та несе відповідальність за його стан;
- організовує підготовку засідань Комісії та забезпечує ведення протоколу;
- підписує рішення та протокол засідання Комісії;
- забезпечує надання копій рішень зацікавленим особам;
- здійснює інші повноваження, визначені головою Комісії;
- виконує рішення Комісії та доручення голови Комісії, надані в межах компетенції;
- здійснює інші повноваження, визначені
Законом, цим Положенням та іншим законодавством.
( Пункт 27 із змінами та доповненнями відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
28. За відсутності секретаря Комісії його обов’язки на підставі рішення Комісії тимчасово покладаються на одного з членів Комісії, які беруть участь у засіданні.
( Пункт 28 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Повноваження члена Комісії
29. Члени Комісії мають рівні права та виконують свої обов’язки, покладені на них
Законом, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
30. Член Комісії:
- бере участь у засіданнях Комісії. За наявності поважних причин, що перешкоджають участі в засіданні Комісії, до початку засідання невідкладно повідомляє Голову Комісії про неможливість з’явитися на засідання.
- вносить пропозиції про включення в порядок денний засідання додаткових питань, вирішення яких належить до компетенції Комісії;
- знайомиться з матеріалами, поданими на розгляд Комісії, бере участь у їх дослідженні та перевірці;
- наводить свої мотиви та міркування, а також подає додаткові документи з питань, що розглядаються;
- вносить пропозиції щодо проекту рішення Комісії з будь-яких питань та голосує з питань, винесених на розгляд.
- підписує рішення Комісії;
- письмово висловлює окрему думку щодо рішення Комісії;
- виконує рішення Комісії та доручення голови Комісії, надані в межах компетенції;
- здійснює інші повноваження, визначені
Законом, цим Положенням та іншим законодавством.
( Пункт 30 із змінами та доповненнями відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
РОЗДІЛ III
ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ. РОЗГЛЯД МАТЕРІАЛІВ ТА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Підготовка до проведення засідання Комісії
31. Засідання Комісії проводяться з урахуванням обсягу матеріалів, що надійшли до секретаріату Комісії та підлягають розгляду Комісією відповідно до
Закону, але не рідше одного разу на місяць.
32. Голова Комісії визначає доповідачів із числа членів Комісії по кожному питанню порядку денного, крім розгляду висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора.
Доповідачем з питання щодо розгляду висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора є член Комісії, який проводив перевірку. У разі припинення повноважень указаного члена Комісії або його тривалої відсутності, яка може негативно вплинути на дотримання розумних строків дисциплінарного провадження, за рішенням Комісії може бути визначений інший член Комісії як доповідач з питання щодо розгляду відповідного висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора.
( Пункт 32 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
33. Секретар Комісії:
- забезпечує ознайомлення членів Комісії з порядком денним засідання, надання їм із додержанням строку, визначеного цим Положенням, відповідних матеріалів на засідання Комісії, а також організовує публікацію порядку денного засідання на офіційному веб-сайті Комісії;
( Абзац другий пункту 33 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
- забезпечує повідомлення осіб, щодо яких розглядатиметься питання, про необхідність їх прибуття на засідання;
- забезпечує фіксування засідання Комісії технічними засобами;
- виконує доручення Голови Комісії, пов’язані з підготовкою та організацією проведення засідання.
34. Особа, щодо якої має розглядатися питання, повідомляється письмово про дату, час і місце проведення засідання Комісії не пізніше як за 10 днів до дня проведення засідання Комісії в порядку, визначеному
Законом.
35. Кожен з членів Комісії не пізніше ніж за 5 днів до засідання отримує інформацію про порядок денний та матеріали з питань, що розглядаються.
Учасники засідання
36. Учасниками засідання можуть бути:
- прокурор, щодо якого розглядається питання порядку денного;
- представник прокурора, щодо якого розглядається питання порядку денного;
( Абзаци другий та третій пункту 36 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
- особа, за дисциплінарною скаргою якої відкрито дисциплінарне провадження;
- представник особи, за дисциплінарною скаргою якої відкрито дисциплінарне провадження;
- інша особа, запрошена Комісією для участі в засіданні у випадках, передбачених
Законом та цим Положенням.
37. Повноваження представників підтверджуються відповідно до вимог чинного законодавства.
38. Прокурор та його представник мають право:
- надавати усні чи письмові пояснення, інші докази, які долучаються до матеріалів справи, або відмовитися від їх надання;
- ставити запитання учасникам провадження, висловлювати заперечення, заявляти клопотання;
- заявляти відвід члену Комісії.
Прокурори, щодо яких Комісією розглядається питання, їх представники, особи, які подали дисциплінарну скаргу, та їх представники за письмовою заявою, погодженою членом Комісії, який провів перевірку дисциплінарної скарги, а в разі його відсутності Головою Комісії мають право знайомитися з зібраними матеріалами, які стосуються їх або поданої ними скарги.
( Абзац п’ятий пункту 38 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
39. Учасники засідання, присутність яких рішенням Комісії визнана обов’язковою, зобов’язані:
- з’явитися на засідання Комісії за викликом;
- давати пояснення, надавати документи, матеріали та інші відомості, необхідні для розгляду Комісією відповідного питання;
- завчасно письмово повідомити Комісію про неможливість явки та про причину неявки на засідання Комісії засобами зв'язку (електронною поштою, факсом), а також надати документ, що свідчить про поважність причини неявки, в разі його наявності.
Керівники прокуратур усіх рівнів не повинні перешкоджати підлеглому прокурору в явці на засідання Комісії у разі отримання останнім відповідного виклику або повідомлення.
( Пункт 39 доповнено абзацом п’ятим відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
40. У разі неявки на засідання його учасника, належним чином повідомленого (запрошеного), або за відсутності у представника відповідних повноважень головуючий виносить на обговорення Комісії пропозицію щодо можливості розгляду питання без учасника засідання.
Розгляд питання може бути відкладено у разі поважних причин неявки учасника засідання, щодо якого має розглядатися питання. Причини неявки учасника засідання та їх поважність Комісія з’ясовує в кожному окремому випадку.
Висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора розглядається за його участю і може бути розглянутий без нього лише у випадках, визначених частиною 3 статті
47 Закону.
Розгляд питання про внесення подання для призначення на посаду прокурора місцевої прокуратури чи переведення до іншої прокуратури може бути відкладений у разі неявки на засідання кандидата на посаду прокурора або прокурора, щодо якого мало розглядатися питання.
41. Учасники засідання надають пояснення, відповідають на запитання лише після надання їм слова головуючим на засіданні.
Присутні в залі засідань учасники засідання, представники засобів масової інформації та громадськості зобов'язані:
- виконувати розпорядження головуючого щодо додержання порядку в ході засідання;
- не створювати перешкод у роботі Комісії та утримуватися під час засідання від пересування по залу, розмов, реплік;
- вимкнути мобільні телефони та будь-які інші пристрої чи технічні засоби, що можуть заважати проведенню засідання.
Особа, яка допустила порушення дисципліни на засіданні Комісії, попереджається головуючим про необхідність додержання порядку на засіданні. У разі вчинення особою повторного порушення обов’язків, визначених цим пунктом, така особа може бути позбавлена права участі в засіданні й видалена із залу засідань.
У випадку видалення із залу засідань прокурора, щодо якого слухається питання, Комісія забезпечує можливість спостерігати за розглядом питання щодо нього на засіданні Комісії поза межами залу засідань. Крім того, Комісія забезпечує можливість брати подальшу участь у засіданні представника видаленого прокурора у разі його наявності.
( Пункт 41 із змінами та доповненнями відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Загальні умови розгляду Комісією питань, віднесених до її компетенції
42. Засідання Комісії проводяться державною мовою.
43. Про питання, що підлягають розгляду на засіданні Комісії, голова Комісії не пізніше ніж за п’ять днів до його початку інформує інших членів Комісії.
( Пункт 43 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
44. Якщо розгляд питань неможливий у зв’язку з відсутністю необхідної кількості членів Комісії, головуючий оголошує про відкладення засідання на визначений час або переносить засідання на інший день.
Розгляд питання, включеного до порядку денного, відкладається у разі:
- неявки на засідання учасників, якщо їхня присутність на засіданні є обов’язковою;
- необхідності витребування нових матеріалів;
- залучення до участі в дисциплінарному провадженні інших осіб;
( Абзац п’ятий пункту 44 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
- відсутності кворуму після задоволення відводу (самовідводу) члена (членів) Комісії;
- з інших підстав за мотивованим рішенням Комісії.
45. Головуючий розпочинає засідання та інформує його учасників про використання технічних засобів фіксування перебігу засідання Комісії, після чого оголошує порядок денний.
Надалі головуючий з’ясовує наявність у членів Комісії зауважень або доповнень до порядку денного. У разі надходження зауважень або доповнень, питання про внесення змін до порядку денного вирішується шляхом голосування більшістю членів Комісії.
( Пункт 45 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
46. Після перевірки секретарем Комісії явки та встановлення осіб, що з’явилися на засідання, головуючий з’ясовує, чи є в учасників засідання клопотання.
47. Питання про відвід (самовідвід) члена Комісії вирішується у разі наявності сумнівів у його неупередженості та об’єктивності.
За наявності конфлікту інтересів член Комісії зобов’язаний після надходження до нього дисциплінарної скарги заявити про самовідвід, який розглядається на засіданні Комісії.
( Пункт 47 доповнено абзацом другим відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Рішення про відвід (самовідвід) кількох членів Комісії приймаються по кожному з них окремо.
Під час прийняття рішення стосовно відводу член Комісії, якому заявлено відвід, не має права брати участі в голосуванні та бути присутнім під час його проведення.
48. Головуючий на засіданні Комісії:
- відкриває, веде та закриває засідання, оголошує перерви в засіданні та у визначених цим Положенням випадках відкладає засідання;
- оголошує про осіб, запрошених Комісією на засідання та які з’явилися на засідання;
- оголошує доповідача по кожному питанню порядку денного та надає йому слово для доповіді або надання пояснень (під час розгляду висновку про наявність або відсутність дисциплінарного проступку прокурора);
( Абзац четвертий пункту 48 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
- повідомляє про завершення розгляду Комісією питання, ставить його на голосування й оголошує результат голосування та роз’яснює учаснику (учасникам) засідання порядок оскарження рішення Комісії у випадках, визначених
Законом;
- забезпечує додержання вимог цього Положення всіма присутніми на засіданні;
- здійснює інші дії в межах своїх повноважень, визначених
Законом та цим Положенням.
49. Розгляд питання починається з доповіді (пояснень) члена комісії, який доповідає (пояснює) його суть, зміст письмових матеріалів, повідомляє інші дані, необхідні для прийняття рішення. Доповідачу можуть бути задані питання іншими членами Комісії.
( Пункт 49 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
50. Після доповіді заслуховуються пояснення прокурора, осіб, які володіють інформацією з питання, що розглядається, а також осіб, що беруть участь у засіданні, а за необхідності й інших осіб.
Прокурор, стосовно якого відкрито дисциплінарне провадження, його представник, інші учасники засідання, за наявності поважних причин, які унеможливлюють їх особисту явку на засідання Комісії, та технічної можливості можуть брати участь у засіданні Комісії з розгляду висновку про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора в режимі відеоконференції. Порядок проведення відеоконференції визначається Комісією.
Проведення закритого засідання Комісії у режимі відеоконференції не допускається.
Рішення про проведення засідання в режимі відеоконференції приймається головою Комісії за клопотанням члена Комісії, поданим не пізніше ніж за п’ять днів до початку засідання.
Після заслуховування пояснень особи, наданих у режимі відеоконференції, у разі надходження клопотань від членів Комісії або учасників провадження Комісією може бути прийнято рішення про обов’язкову безпосередню участь такої особи в засіданні Комісії.
( Пункт 50 доповнено абзацами другим, третім, четвертим та п’ятим відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
51. Якщо після дослідження наявних у провадженні матеріалів Комісія визнає за необхідне з'ясувати додаткові або нові обставини, що мають істотне значення для прийняття рішення, вирішення питання відкладається до закінчення проведення додаткової перевірки.
( Пункт 52 виключено на підставі рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
53. Генеральний прокурор (його заступник), представник кадрового підрозділу за необхідності висловлюють свої думки з питань, що розглядаються, до початку голосування Комісією.
54. До голосування з питань порядку денного Комісія переходить лише після того, як усі члени Комісії реалізували своє право на запитання до учасників засідання та висловлення думки.
55. Після голосування з питання порядку денного повернення до розгляду цього питання не допускається.
Порядок голосування
56. Обговорення питання та прийняття рішення Комісією може проводитись у місці голосування. Місцем голосування є окреме приміщення - нарадча кімната.
Обговорення питання та прийняття рішення Комісією за результатами дисциплінарного провадження здійснюється виключно у нарадчій кімнаті, під час чого бути присутніми будь-яким іншим особам, крім членів Комісії, забороняється. По завершенні обговорення Комісія повертається до залу засідань для з’ясування додаткових питань, які могли виникнути у членів Комісії в ході обговорення. Після з’ясування цих питань до нарадчої кімнати для прийняття рішення видаляються члени Комісії, крім того, який проводив перевірку та готував висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора.
( Пункт 56 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
57. Член Комісії, який проводив перевірку та готував висновок про наявність чи відсутність дисциплінарного проступку прокурора, не має права брати участі у голосуванні при прийнятті рішення за результатами розгляду зазначеного висновку та бути присутнім під час проведення такого голосування.
58. Голосування проводиться шляхом подачі голосів "за" або "проти".
Член Комісії, що брав участь у засіданні, не має права утриматися від голосування.
59. Заочне голосування, а також таємне (за винятком обрання голови, заступника голови та секретаря Комісії) не допускається.
60. При голосуванні кожен член Комісії має один голос. Головуючий на засіданні голосує останнім.
Прийняття та виконання рішення Комісії
61. Комісія має право прийняти рішення, якщо на її засіданні присутні не менше дев’яти членів.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від загального складу Комісії, передбаченого
Законом.
Рішення Комісії викладаються в письмовій формі.
62. Комісія не приймає рішень на підставі припущень, неперевіреної, недостовірної інформації.
63. У рішенні Комісії зазначаються дата і місце його прийняття, члени комісії, які брали участь у засіданні, питання, що розглядалися, мотиви прийнятого рішення.
Рішення підписується головуючим та членами Комісії, які брали участь у засіданні.
За наявності окремої думки вона викладається у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні, але зміст окремої думки проголошенню на засіданні не підлягає.
64. Рішення Комісії оголошується безпосередньо після його прийняття.
Рішення Комісії підлягає оприлюдненню на її веб-сайті протягом трьох днів з дня його прийняття.
Рішення, прийняте за наслідками розгляду дисциплінарного провадження, оприлюднюється на веб-сайті протягом семи днів та у цей же строк надсилається прокурору, стосовно якого воно прийнято, поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення, а також керівникові органу прокуратури, в якому прокурор, стосовно якого воно прийнято, обіймає посаду.
Комісія має право оголосити лише резолютивну частину прийнятого рішення. У випадку оголошення резолютивної частини рішення його повний текст виготовляється з урахуванням встановленого законом строку.
65. За результатами конкурсу Комісія протягом трьох робочих днів з моменту прийняття рішення про затвердження його результатів надсилає керівникові відповідної прокуратури подання про призначення кандидата на посаду прокурора органу прокуратури, на зайняття вакантної або тимчасово вакантноїпосади в якому кандидат подавав заяву. В такий самий строк направляються подання про переведення прокурора на посаду до іншого органу прокуратури.
( Пункт 65 із змінами відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
Протокол засідання Комісії
66. Під час засідання Комісії та при оголошенні рішення ведеться протокол, а також здійснюється повне фіксування технічними засобами, за винятком тієї частини засідання, що проводиться в нарадчій кімнаті.
За наявності заперечень з боку будь-кого з учасників засідання проти здійснення повного фіксування засідання за допомогою технічних засобів відеозапису таке фіксування здійснюється лише за допомогою звукозапису.
( Пункт 66 викладено в новій редакції відповідно до рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
67. Протокол засідання Комісії повинен містити:
- дату та місце проведення засідання Комісії;
- час початку і закінчення засідання;
- прізвище та ініціали головуючого на засіданні, усіх присутніх на засіданні членів Комісії, відповідального працівника секретаріату Комісії, який виконує функції секретаря засідання;
- інформацію про застосування технічних засобів фіксації засідання;
- порядок денний засідання;
- питання, що розглядалися на засіданні, із зазначенням порядку черговості їх розгляду, прізвища та ініціалів доповідачів;
- відомості про учасників засідання;
- відомості про роз’яснення учасникам засідання їх прав та обов’язків;
- зміст клопотань учасників засідання та результат їх вирішення Комісією;
- короткий зміст доповіді члена Комісії;
- короткий зміст пояснень учасників засідання;
- результати голосування;
- відомості про оголошення прийнятого Комісією рішення за результатами голосування окремо з кожного питання порядку денного;
- зміст резолютивної частини прийнятого рішення;
- істотні моменти розгляду кожного питання порядку денного в тій послідовності, у якій вони ставилися на засіданні.
Протокол складається та виготовляється відповідальним працівником секретаріату Комісії, який на засіданні Комісії виконував функції секретаря засідання. Протокол повинен бути оформлений та підписаний головуючим, особою, що вела протокол, секретарем Комісії не пізніше трьох робочих днів з дня закінчення засідання.
Після підписання протоколу члени Комісії можуть ознайомитися з ним у структурному підрозділі секретаріату Комісії, відповідальному за документування засідань Комісії, і подати письмові пропозиції щодо внесення змін до протоколу. Комісія своїм рішенням приймає або відхиляє внесення змін до протоколу.
68. За запитом державних органів, уповноважених розглядати питання щодо оскарження рішень Комісії, надається витяг із протоколу засідання. Витяг із протоколу засідання підписується головою Комісії або заступником голови чи секретарем Комісії.
( Пункт 69 виключено на підставі рішення всеукраїнської конференції прокурорів від 21.12.2018 )
РОЗДІЛ IV
................Перейти до повного тексту