1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.03.2017 № 107
Про затвердження інструкції про заходи пожежної безпеки
На виконання вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за № 252/26697,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про заходи пожежної безпеки у службових приміщеннях Міністерства екології та природних ресурсів України, що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Мінприроди у тижневий строк довести до відома працівників, під особистий підпис, зміст цієї Інструкції та забезпечити її виконання.
3. Державному секретарю Міністерства екології та природних ресурсів України (Дмитренко Г.В.) організувати перевірку дотримання заходів пожежної безпеки у службових приміщеннях міністерства та за результатами роботи скласти відповідний акт.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр Остап СЕМЕРАК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології та
природних ресурсів України
03.02.2017 № 107
ІНСТРУКЦІЯ
про заходи пожежної безпеки у службових приміщеннях Міністерства екології та природних ресурсів України
1. Загальні положення
Інструкція про заходи пожежної безпеки у службових приміщеннях Міністерства екології та природних ресурсів України поширюється на службові приміщення, в яких розміщуються керівництво та працівники Мінприроди, й визначає вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки в них. Ця Інструкція вивішується на внутрішній стороні вхідних дверей до службового приміщення на висоті 170 сантиметрів.
Інструкція є обов'язковою для вивчення й виконання всіма працівниками, які перебувають у службових приміщеннях, а також відвідувачами. У кожному приміщенні має бути призначений відповідальний за пожежну безпеку, вивішена на видному місці табличка із зазначенням його посади та прізвища.
2.Вимоги пожежної безпеки
Меблі та устаткування мають розміщатися так, щоб забезпечити вільний евакуаційний прохід до виходу з приміщення (завширшки не менше 1,0 м). Евакуаційні шляхи та виходи слід завжди утримувати вільними, нічим не захаращеними. В міру накопичення горючих відходів (використаного паперу тощо), а також після закінчення роботи їх слід прибирати у спеціально відведені сміттєзбірники.
Електромережі, електроприлади та апаратура повинні експлуатуватися тільки у справному стані з урахуванням вказівок і рекомендацій заводів-виробників. У разі пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електроприладів слід негайно вимкнути їх і вжити необхідних заходів щодо приведення до пожежобезпечного стану.
Документи, папір та інші горючі матеріали слід зберігати на відстані, не менше: 1,0 м — від електрощитів, електрокабелів, проводів: 0,5 м — від світильників: 0,25 м — від приладів опалення.
Шляхи евакуації, що не мають природного освітлення, у разі наявності людей повинні постійно освітлюватись електричним світлом.
Електрощити, групові електрощитки повинні бути оснащені схемами підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки).
Встановлення на горючі основи (конструкції) електророзеток, вимикачів, перемикачів та інших подібних апаратів допускається тільки з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менш ніж на 0,01 м.
Засоби протипожежного захисту слід утримувати у справному стані. Всі працівники в приміщеннях зобов'язані вміти користуватися наявними вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння та внутрішніми пожежними кранами, знати місця їх розташування. Відстань від найвіддаленішого місця службового приміщення до найближчого вогнегасника не повинна перевищувати 20 м.
Пожежні сповіщувачі повинні функціонувати цілодобово і постійно утримуватися в чистоті. До них має бути забезпечений вільний доступ. Відстань від складованих матеріалів і устаткування до сповіщувачів повинна бути не менше 0,6 м.
У всіх, незалежно від призначення, приміщеннях, які після закінчення роботи замикаються і не контролюються черговим персоналом, з усіх електроустановок та електроприладів, а також з мереж їх живлення повинна бути відключена напруга (за винятком чергового освітлення, протипожежних та охоронних установок, а також електроустановок, що за вимогами технології працюють цілодобово).

................
Перейти до повного тексту