- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 25.03.2025 р. N 1643/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення Акціонерного товариства (далі - Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм законодавства стосовно ліцензування зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки у споживчій тарі кожна об'ємом до 60 літрів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального, є розпорядником акцизних складів, має ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, що були отримані відповідно до положень Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 481, втратив чинність 01 січня 2025 року).
Товариство у зверненні зазначає, що відповідно до положень Кодексу та Закону N 481, Товариством зареєстровано акцизні склади та отримано ліцензії на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на місця зберігання пального, які використовуються для зберігання пального у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони) кожна об'ємом до 60 літрів.
Товариство запитує:
1. Чи наявний/відсутній у Товариства обов'язок щодо отримання ліцензій на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на місця (території) зберігання пального, які використовуються для зберігання пального у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони) кожна об'ємом до 60 літрів при умові, що такі території є акцизними складами у відповідності до положень Кодексу?
2. У випадку відсутності законодавчо встановленого обов'язку Товариству щодо отримання ліцензій на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на місця (території) зберігання пального, які використовуються для зберігання пального у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони) кожна об'ємом до 60 літрів при умові, що такі території є акцизними складами у відповідності до положень Кодексу, які дії необхідно вчинити Товариству як розпоряднику акцизного складу для отримання пального у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони) кожна об'ємом до 60 літрів від контрагентів? Чи потребує діяльність акцизного складу Товариства, де пальне використовується виключно у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони) кожна об'ємом до 60 літрів, та на місця зберігання пального у таких ємностях відсутній законодавчо встановлений обов'язок щодо отримання ліцензій на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, будь-якого документального підтвердження?
3. У випадку наявності законодавчо встановленого обов'язку Товариства щодо отримання ліцензій на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на місця (території) зберігання пального, які використовуються для зберігання пального у споживчій тарі, тарі споживача та поворотній тарі (газові балони) кожна об'ємом до 60 літрів при умові, що такі території є акцизними складами у відповідності до положень Кодексу, яким чином заповнюються графи заяви щодо ліцензії на право зберігання пального (як зазначено у зверненні Товариства рекомендована форма, повідомлення пресслужби ДПС, опубліковано 31 грудня 2024 року о 16:20), а саме в яких пунктах відображати відомості про наявність споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна - об'ємом до 60 літрів включно, що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки?
Щодо питань 1, 3
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним, а також посилення боротьби з їх незаконним виробництвом та обігом на території України визначає Закон України від 18 червня 2024 року N 3817-IX "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 3817).
Відповідно до частини першої ст. 1 Закону N 3817:
ліцензія - право суб'єкта господарювання на провадження відповідного виду (кількох видів) господарської діяльності (п. 40 частини першої ст. 1 Закону N 3817).
зберігання пального - надання послуг та/або діяльність, пов'язана із здійсненням операцій приймання, навантаження, розвантаження, розміщення та/або видавання пального (власного чи отриманого від інших осіб) (п. 32 частини першої ст. 1 Закону N 3817);
місце зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або резервуари, ємності, та/або тара (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна об'ємом до 60 літрів включно), які належать суб'єкту господарювання на праві власності або користування і призначені для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки таким суб'єктом господарювання (п. 49 частини першої ст. 1 Закону N 3817).
Згідно із частиною першою ст. 28 Закону N 3817 зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання за наявності ліцензії на право зберігання пального або на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки.
Суб'єкти господарювання отримують ліцензію на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на кожне місце зберігання пального (частина друга ст. 28 Закону N 3817).
Згідно із частиною третьою ст. 28 Закону N 3817 суб'єкт господарювання має право зберігати власне пальне та пальне, що належить іншому суб'єкту господарювання, без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідну ліцензію.
Частиною четвертою ст. 28 Закону N 3817 передбачено, що ліцензія на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
................Перейти до повного тексту