1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
Від 07.04.2025 1845/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо практичного застосування окремих норм законодавства стосовно обігу тютюнових виробів, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що є платником податку на прибуток на загальних підставах, зареєстровано як платник податку на додану вартість, має ліцензію на виробництво тютюнових виробів та ліцензію на право оптової торгівлі тютюновими виробами.
В процесі своєї діяльності Товариство генерує відходи тютюнової сировини, які в подальшому не має можливості використати в господарській діяльності.
Як зазначено у зверненні, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України направило Товариству лист інформаційного характеру від 11.12.2024, що передача ним відходів тютюнової сировини на компостування суб’єкту господарювання у сфері управління відходами, який має відповідний дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, відповідає вимогам п.п. 213.3.12 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, за умови документального підтвердження утворення таких відходів.
Враховуючи викладене вище, платник податків просить підтвердити або спростувати правильність твердження, що операції з передачі Товариством відходів тютюнової сировини на компостування суб’єкту господарювання у сфері управління відходами, який має відповідний дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, підпадають під термін "утилізація" у розумінні, яке викладене у п.п. 213.3.12 п. 213.3 ст. 213 Кодексу та, що вимоги податкового законодавства, зокрема п.п. 213.3.12 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, щодо застосування звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з реалізації тютюнових відходів вважаються виконаними в момент передачі суб’єкту господарювання, що здійснює оброблення відходів тютюнової сировини для проведення компостування, що підтверджується Актом приймання-передачі відходів.
Щодо зазначеного питання
Відповідно до п.п. 213.3.12 п. 213.3 ст. 213 Кодексу операції з реалізації відходів тютюнової сировини за умови документального підтвердження їх утворення та подальшого знищення або утилізації звільняються від оподаткування.
Звільнення від оподаткування у разі передачі відходів тютюнової сировини суб’єкту господарювання, що здійснює оброблення відходів, для проведення компостування, що підтверджується Актом приймання-передачі відходів, п.п. 213.3.12 п. 213.3 ст. 213 Кодексу не передбачено. Відходи тютюнової сировини повинні бути утилізовані або знищені з дотриманням вимог законодавства та з відповідним документальним підтвердженням проведення таких утилізацій або знищень.
Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

................
Перейти до повного тексту