- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
Від 07.04.2025 1840/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення
Товариства щодо податкових наслідків з ПДВ в описаній у зверненні ситуації та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство, як переможець тендеру, який був оголошений управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради (далі – Установа), уклало договір підряду на виконання робіт з нового будівництва по об’єкту "Нове будівництво житлового багатоквартирного комплексу, призначеного для проживання внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб за адресою: м. Житомир, провулок Червоний, 60 (черга будівництва ІІІ)".
Відповідно до умов договору підряду фінансування робіт здійснюється Установою за рахунок коштів місцевого бюджету.
Оплата виконаних робіт здійснюється з рахунку Установи, відкритого в Державній казначейській службі України, відповідно до підписаних актів виконаних робіт. Призначення платежу – КЕКВ 3121 "Капітальне будівництво (придбання) житла".
З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) чи звільняються від оподаткування ПДВ операції з виконання робіт з нового будівництва по об’єкту "Нове будівництво житлового багатоквартирного комплексу, призначеного для проживання внутрішньо переміщених (евакуйованих) осіб за адресою: (черга будівництва ІІІ)", що виконуються Товариством за кошти місцевого бюджету;
2) чи звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до підпункту 197.15 статті 197 розділу V ПКУ операції з виконання окремих робіт, що входять до об’єкту будівництва, та передбачені календарним графіком, зокрема:
проведення зовнішнього електроосвітлення;
зовнішні мережі;
благоустрій;
сховище?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).
Відповідно до статті 5 розділу I ПКУ поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 розділу I ПКУ. У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ. Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлено Законом України від 17 лютого 2011 року № 3038-VI "Про регулювання містобудівної діяльності" із змінами і доповненнями (далі – Закон № 3038).
Будівництво – це нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт об’єкта будівництва (пункт 1 частини першої статті 1 Закону № 3038).
Будівельні роботи – це роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту (пункт 2 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466, із змінами і доповненнями).
Капітальний ремонт будинку – комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій, інженерного обладнання та обладнання протипожежного захисту без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників (Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджені наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за № 927/11207 (далі – Правила № 76)).
Об’єкти житлової нерухомості – це будівлі, зареєстровані згідно із законодавством як об’єкти житлової нерухомості, дачні та садові будинки (підпункт 14.1.129 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).
Житловий будинок – будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, і призначена для постійного у ній проживання (підпункт "а" підпункту 14.1.129.1 підпункту 14.1.129 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ).
Особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини) регулюються нормами Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ).
Загальні положення про підряд (у тому числі будівельний підряд) визначено Главою 61 ЦКУ.
................Перейти до повного тексту