1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 20.03.2025 р. N 1533/ІПК/99-00-21-03-01 ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо помилкової податкової накладної та розрахунку коригування до неї і їх впливу на показники в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Як зазначено у зверненні Підприємством у грудні 2024 року складено та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну з помилкою, допущеною у вартісних показниках. Для виправлення зазначеної помилки у січні 2025 року було складено та зареєстровано в ЄРПН розрахунок коригування, яким показники такої податкової накладної виведено в нуль та складено нову податкову накладну з вірними показниками.
З огляду на викладене Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо відображення у податковій звітності з ПДВ податкової накладної, складеної з помилкою, та розрахунку коригування до неї у випадку, описаному у зверненні, а також їх впливу на показник Перевищ в СЕА ПДВ, якщо така податкова накладна та розрахунок коригування до неї у податковій звітності з ПДВ не відображаються.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
Згідно з пунктом 44.1 статті 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 Кодексу.
Частиною другою статті 3 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", зі змінами, передбачено, що фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Відповідно до пунктів 201.1 та 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України від 05 жовтня 2017 року N 2155-VIII "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", зі змінами, та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін.
Пунктом 192.1 статті 192 Кодексу передбачено, зокрема, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної.

................
Перейти до повного тексту