- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 18.03.2025 р. N 1496/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю "..." (далі - Товариство) від [...] (вх. ДПС N [...] від [...]) щодо надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до тексту звернення, Товариство здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Враховуючи викладене вище, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань (в контексті звернення):
1. Чи потрібно застосовувати ПРРО і надавати фіскальний чек на оплати, які надійшли на розрахунковий рахунок, де кореспондуючі рахунки містять комбінацію цифр ...2600..., ...2620..., ...2902..., ...2920..., ...2654..., ...2924..., ...2909...?
2. Якщо відповідь на перше питання так, то яку форму оплати зазначати в фіскальних чеках на оплати, які надійшли на розрахунковий рахунок, де кореспондуючі рахунки містять комбінацію цифр ...2600..., ...2620..., ...2902..., ...2920..., ...2654..., ...2924..., ...2909...?
3. Якщо відповідь на перше питання так, то який засіб оплати зазначати в фіскальних чеках на оплати, які надійшли на розрахунковий рахунок, де кореспондуючі рахунки містять комбінацію цифр ...2600..., ...2620..., ...2902..., ...2920..., ...2654..., ...2924..., ...2909...?
4. Якщо відповідь на перше питання так, то чи потрібно зазначати цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої в фіскальних чеках на оплати, які надійшли на розрахунковий рахунок, де кореспондуючі рахунки містять комбінацію цифр ...2600..., ...2620..., ...2902..., ...2920..., ...2654..., ...2924..., ...2909...?
Перед наданням відповідей на поставлені податковому органу питання звертаємо увагу, що терміни платіжного, поточного та розрахункового рахунків наведено у пункті 3 розділу I Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 N 162.
З огляду на термінологію визначення рахунків повідомляємо, що розрахунковий рахунок відкривається банком небанківському надавачу платіжних послуг, фінансовій установі, а Товариство відповідно може мати лише платіжний та/або поточний рахунок.
При цьому ідентифікація джерел надходження коштів на такі рахунки належить виключно до компетенції Товариства.
Підпунктом 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу визначено, зокрема, що реалізація суб'єктами господарювання (далі - СГ) роздрібної торгівлі підакцизних товарів - це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об'єктах громадського харчування.
Слід зазначити, що основні засади державної політики щодо регулювання оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями визначені Законом України від 18 червня 2024 року N 3817-IX "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон N 3817).
У відповідності до визначень, наведених у статті 1 Закону N 3817:
роздрібна торгівля - це діяльність з продажу товарів (у тому числі з їх відвантаженням для подальшої доставки) кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив без фактичного споживання у місці продажу або на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування.
місце роздрібної торгівлі - це місце реалізації товарів (продукції), у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, в якому проводяться розрахунки, або місце реалізації товарів (продукції), з якого здійснюється їх відвантаження для подальшої доставки до кінцевих споживачів. Проведення розрахунків у такому місці роздрібної торгівлі здійснюється через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, програмні реєстратори розрахункових операцій із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахунків, або у передбачених законодавством випадках - із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформлюється через них продаж інших товарів.
................Перейти до повного тексту