- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
11.03.2025 № 1289/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК |
Анулювання платника акцизу та акцизного складу пального
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення приватного підприємства (далі - Підприємство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм законодавства стосовно анулювання акцизного складу та анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального, керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі -
Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємство з 13.10.2021 є платником акцизного податку з реалізації пального, основним видом діяльності є КВЕД 49.41 - Вантажний автомобільний транспорт.
Підприємство використовує пальне виключно для власного споживання. Обсяг отриманого пального за 2022 рік становив 1 056,2 куб. м., за 2023 рік - 999,0 куб. м., за 2024 рік - 960,8 куб. м. Підприємством прогнозований обсяг споживання пального до кінця 2025 року не перевищуватиме 1 000 куб. м.
Для зберігання пального Підприємство використовує одну ємність, обсягом 20 куб. м., яка знаходиться на одній території складу паливно-мастильних матеріалів.
Підприємство просить надати роз'яснення з наступних питань:
1. Чи можна анулювати реєстрацію акцизного складу та анулювати реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального у разі, якщо:
загальна місткість розташованих на такому складі ємностей для зберігання пального складає 20 куб. м.;
надходження пального протягом двох попередніх та наступного календарних років не перевищує 1 000 куб. м.;
пальне використовується виключно для потреб власного споживання;
на дату планового анулювання акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі - СЕА РПСЕ) значення показників обсягів залишків пального, що обліковуються за таким акцизним складом за всіма кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД дорівнюють нулю;
2. Який перелік документів, в якій послідовності та в який термін Підприємству потрібно подати у разі:
анулювання реєстрації акцизного складу; анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального?
3. Чи потрібно Підприємству, у разі анулювання реєстрації акцизного складу та анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального, продовжувати подавати декларацію з акцизного податку? Якщо так, то протягом якого терміну?
4. Чи можна в подальшому використовувати приміщення або територію, що була зареєстрована як акцизний склад, для отримання пального та його використання для потреб власного споживання після анулювання реєстрації акцизного складу та анулювання платника акцизного податку з реалізації пального у межах параметрів, визначених пп. 14.1.6 п. 14.1 ст.
14 Кодексу?
Щодо питань 1, 2
Підпунктом 212.1.15 п. 212.1 ст.
212 Кодексу визначено, що платником акцизного податку, зокрема, є особа, яка реалізує пальне.
Відповідно до пп. б п. 230.1.1 ст.
230 Кодексу платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати усі акцизні склади - у СЕА РПСЕ.
Пунктом 12
Порядку №408 встановлено, що виключення платника акцизного податку з реєстру платників здійснюється:
в разі, коли відповідна особа подає заяву про анулювання реєстрації у зв'язку з припиненням діяльності з реалізації пального або спирту етилового. Заява надсилається у порядку, встановленому для реєстрації, та розглядається контролюючим органом протягом трьох робочих днів після її надходження. У такому разі датою анулювання реєстрації платника акцизного податку є дата виключення його з реєстру платників;
за самостійним рішенням контролюючого органу за основним місцем обліку особи, стосовно якої до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) внесено запис про припинення юридичної особи чи припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем. Зазначене рішення контролюючий орган приймає протягом трьох робочих днів після надходження відомостей з Єдиного державного реєстру. У такому разі датою анулювання реєстрації платника акцизного податку є дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про його припинення.
Анулювання реєстрації платника акцизного податку проводиться за умови, що в СЕА РПСЕ дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального / спирту етилового, що обліковуються за таким платником, всіма його акцизними складами / акцизними складами пересувними та кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
Анулювання реєстрації акцизного складу здійснюється в разі виведення акцизного складу з експлуатації та подання заяви з відміткою про анулювання реєстрації акцизного складу в СЕА РПСЕ. У разі подання зазначеної заяви платником акцизного податку надсилається повідомлення про закриття та припинення експлуатації такого об'єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 статті
63 Кодексу.
Анулювання реєстрації акцизного складу проводиться у разі:
коли в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового дорівнюють нулю значення показників обсягів залишків пального / спирту етилового, що обліковуються за таким акцизним складом за всіма кодами товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД;
отримання з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі інформації щодо вилучення рівнеміра-лічильника з резервуара та/або виведення з експлуатації витратоміра-лічильника (у разі, коли платником акцизного податку подано заяву про анулювання реєстрації акцизного складу), з Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового - щодо виведення з експлуатації витратоміра-лічильника та/або масового витратоміра (у разі, коли платником акцизного податку подано заяву про анулювання реєстрації акцизного складу).
Для здійснення анулювання реєстрації витратомірів-лічильників та/або рівнемірів-лічильників у зв'язку з анулюванням реєстрації акцизного складу розпорядником акцизного складу подається коригуюча Довідка 1, у якій обов'язково заповнюється Таблиця 1 "Інформація щодо розташованих на акцизному складі пального стаціонарних резервуарів та установлених на них рівнемірів" (далі - Таблиця 1) та/або Таблиця 2 "Інформація щодо витратомірів, установлених на акцизному складі пального на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу" (далі - Таблиця 2). При цьому у колонці 08.11 "Тип події" Таблиці 1 зазначається "вилучення з резервуара рівноміра", у колонці 09.6 "Тип події" Таблиці 2 зазначається "виведення з експлуатації витратоміра".
Після отримання з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі інформації щодо вилучення рівнеміра-лічильника з резервуара та/або виведення з експлуатації витратоміра-лічильника, для анулювання акцизних складів Підприємству необхідно:
................Перейти до повного тексту