- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 17.03.2025 р. N 1443/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) щодо отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства стосовно акцизної накладної, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство є платником акцизного податку.
17 квітня 2023 року Товариством була здійснена реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних першого примірника акцизної накладної при реалізації пального з акцизного складу на акцизний склад пересувний особи - отримувача пального в день складання такої акцизної накладної. Другий примірник цієї акцизної накладної було відправлено контрагенту - отримувачу пального, повідомлення про доставку документа адресату через програму M.E.Doc отримано 18 квітня 2023 року о 07.22. До теперішнього часу другий примірник вище вказаної акцизної накладної особою - отримувачем пального в Єдиному реєстрі акцизних накладних не зареєстровано. В січні 2025 року до Товариства звернулася особа - отримувач пального з проханням повторно відправити другий примірник акцизної накладної від 17 квітня 2023 року.
Товариство просить надати роз'яснення на питання:
1. Чи правомірне прохання особи - отримувача пального вимагати від Товариства (особи, яка реалізує пальне) відправити їй повторно в 2025 році другий примірник акцизної накладної від 17 квітня 2023 року, незважаючи на те, що особа - отримувач пального вже отримувала своєчасно другий примірник такої акцизної накладної (повідомлення про доставку документа адресату через програму M.E.Doc отримано 18 квітня 2023 року о 07.22)?
2. Які податкові наслідки виникають у Товариства у разі відмови особі - отримувачу пального повторно відправити другий примірник акцизної накладної від 17 квітня 2023 році у 2025 році (на цей час у Товариства змінилися електронні ключі)?
Щодо зазначених питань
Відповідно до підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:
до акцизного складу;
до акцизного складу пересувного;
для власного споживання чи промислової переробки;
будь-яким іншим особам.
Згідно із пунктом 231.1 статті 231 Кодексу платник податку при ввезенні на митну територію України, зокрема, пального, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених статтею 229 цього Кодексу, або реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати таку акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.
................Перейти до повного тексту