- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 14.03.2025 р. N 1419/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК
Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, користувач послуги з розподілу електричної енергії, у разі виходу з ладу електроприладів з причин перепаду напруги, має право звернутися до оператора системи розподілу електричної енергії з вимогою відшкодування завданих збитків, а оператор системи розподілу зобов'язаний розглянути дане звернення.
З метою розгляду таких звернень громадян, в Товаристві в особі філії створена відповідна комісія.
У подальшому, на підставі письмового підтвердження дистанцій електропостачання регіональних філій Товариства про факт перепаду напруги за даним випадком саме з вини оператора системи розподілу, комісія приймає рішення щодо компенсації завданої матеріальної шкоди користувачу за реквізитами зазначеними користувачем у заяві.
Платник просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором виплата компенсації матеріальної шкоди наданої за рішенням оператора системи розподілу користувачу послуги з розподілу електричної енергії?
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Доходи, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначені у п. 164.2 ст. 164 Кодексу, зокрема, дохід у вигляді відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом (пп. "а" пп. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
................Перейти до повного тексту