1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 12.03.2025 р. N 1330/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваше звернення щодо застосування окремих норм чинного законодавства та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у зверненні просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання застосування відповідальності, який помилково сплатив суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) не на належний рахунок 3556 в законодавчо встановлений термін та подав заяву на перерахування коштів на відповідний рахунок 3556?
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), умови та порядок нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).
Відповідно до п. 1 частини другої ст. 6 Закону N 2464 платники єдиного внеску, визначені частиною першою ст. 4 Закону N 2464, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Згідно з п. 2 підрозділу 2 розділу III Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 N 5, сплачені суми, зокрема, єдиного внеску, рознесені платежі відображаються в інформаційно-комунікаційній системі ДПС (далі - ІКС) датою зарахування на рахунки, відкриті в Казначействі, кодом первинного показника оперативного обліку зі сплати / повернення сум відповідно до поля "Код виду сплати" платіжної інструкції згідно з переліком кодів видів сплати, визначеним Порядком заповнення реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22 березня 2023 року N 148, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за N 528/39584.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції та нараховується пеня, передбачені ст. 25 Закону N 2464, розрахунок яких здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників (частина одинадцята ст. 9 Закону N 2464).
Відповідно до пп. 2 п. 5 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.07.2021 N 417 (далі - Порядок N 417), повернення коштів здійснюється у випадку помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій не на належний рахунок 3556.

................
Перейти до повного тексту