1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
06.03.2025 № 1183/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК
Інтернет-магазин на дому: що вказувати в касовому чеку?
Державна податкова служба України у зв'язку із надходженням звернення фізичної особи - підприємця '...' (далі - Підприємець) від '...' (вх. ДПС №'...' від '...'), про надання індивідуальної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення, Підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку ІІ групи), здійснює діяльність у сфері інтернет-торгівлі зі своєї житлової квартири, яка є його власністю.
Підприємцем зареєстровано в контролюючому органі об'єкт оподаткування шляхом подання довідки за формою 20-ОПП з найменуванням об'єкта оподаткування "Квартира Інтернет-магазин".
У зв'язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахунків, зокрема, щодо визначення як саме має відображатись інформація у рядку 2 фіскального чеку Підприємець звернувся до податкового органу із такими питанням:
1. Чи допустимо у наведених в зверненні обставинах зазначати в рядку 2 фіскального чека інформацію у вигляді "Квартира Інтернет-магазин"?
2. Наведіть, будь ласка, приклад як допустимо у наведених в зверненні обставинах зазначати інформацію в рядку 2 фіскального чеку.
Щодо питання 1
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Дія Закону №265 поширюється на усіх суб'єктів господарювання (далі - СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а порядок проведення таких розрахунків встановлено статтею 3 такого Закону.
Форми та зміст розрахункових документів встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі - Положення №13), у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформація, що повинна зазначатись платниками податків у встановленому формою вигляді, у встановленому формою полі - яке є окремим реквізитом розрахункового документу.

................
Перейти до повного тексту