1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
31.01.2025 № 483/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
Дата складання податкової накладної при розрахунку за допомогою платіжних систем
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо дати визначення податкових зобов'язань з податку на додану вартість, та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариством опрацьовуються питання щодо застосування в описаній у зверненні ситуації реєстраторів розрахункових операцій та визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ при здійсненні операцій з продажу товарів за допомогою мережі Інтернет з оплатою за допомогою платіжних карток через платіжну систему.
Інформуючи про зазначене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, на яку дату виникає податкове зобов'язання при здійсненні операції з постачання товарів /послуг з оплатою за допомогою платіжних систем LiqPay, Portmone, iPay, тощо: на дату зарахування коштів на рахунок платника податку в банку чи на дату виписування відповідного рахунку в момент оплати покупцем банківською картою та формування і відправки такому покупцю відповідного фіскального чеку РРО?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ) (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Відповідно до пунктів 5.1 - 5.3 статті 5 розділу I ПКУ поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 розділу I ПКУ. У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ. Інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Загальний порядок виконання платіжних операцій в Україні визначено Законом України від 30 червня 2021 року №1591-IX "Про платіжні послуги" із змінами і доповненнями (далі - Закон №1591).
Платіжна картка - електронний платіжний засіб у вигляді пластикової чи іншого виду картки (пункт 56 частини першої статті 1 Закону №1591).
Платіжна система - система для виконання платіжних операцій із формальними та стандартизованими домовленостями і загальними правилами щодо процесингу, клірингу та/або виконання розрахунків між учасниками платіжної системи (пункт 59 частини першої статті 1 Закону №1591).
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО/ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265) та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання.
Дія Закону №265 поширюється на усіх суб'єктів господарювання (далі - СГ), їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахунки у готівковій та/або безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а порядок проведення таких розрахунків встановлено статтею 3 Закону №265.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

................
Перейти до повного тексту