1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
29.01.2025 № 429/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), звернення ТОВ ….. щодо особливостей оподаткування у період воєнного стану військовим збором, та в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у зверненні повідомив, що між Управлінням освіти та іноваційного розвитку …. державної адміністрації, ТОВ … (далі – Товариство) та батьками, які користуються послугами дошкільної освіти Товариства, укладено Договори типової форми "Про надання освітньої послуги, яка компенсується за рахунок коштів бюджету міста Києва", згідно за умовами якого за надані послуги Товариству, як суб’єкту освітньої діяльності, надається щомісячна компенсація з міського бюджету згідно з рішенням управління освіти. Надалі, за рахунок отриманої компенсації Товариство зменшує плату за надання освітньої послуги батькам (шляхом зарахування відповідної суми в рахунок оплати за освітні послуги), діти яких здобувають освіту в Товаристві.
Товариство виступає податковим агентом батьків та здійснює нарахування, утримання та сплату (перерахування) податків /зборів до бюджету.
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Якщо компенсація від управління освіти заходить у грудні 2024 року за вересень та жовтень 2024 року то яку ставку військового збору потрібно застосувати?
Відповідно до п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Платниками військового збору є, зокрема, особи, визначені п. 162.1 ст. 162 Кодексу (п.п. 1 п.п. 1.1 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу).
Об’єктом оподаткування військовим збором для платників, зазначених у п.п. 1 п.п. 1.1 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1 п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу).
Відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Статтею 165 Кодексу визначено виключний перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, зокрема, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій, вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів (п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту