- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
09.12.2024 № 5611/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо складання податкової накладної та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового ПКУ України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємство здійснює експортні операції відповідно до укладених з покупцями – нерезидентами рамкових договорів поставки, які визначають загальні умови співпраці на період дії договору.
Детальні умови кожної поставки в межах рамкового договору (зокрема, номенклатура, ціна, кількість, строки поставки) визначаються у форвардних контрактах, які є невід’ємною частиною рамкового договору. При цьому, в бухгалтерському обліку Підприємства взаєморозрахунки з покупцями відображаються в розрізі рамкових договорів.
Враховуючи вищевикладене, Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, який саме договір (рамковий чи форвардний) зазначається у податковій накладній, складеній на зазначені у зверненні операції?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункту 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку (частина друга статті 3 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі Закон № 996)).
Підпунктом 14.1.45.3 підпункту 14.1.45 пункту 14.1 статті 14 розділу I ПКУ визначено, що форвардний контракт – цивільно-правовий договір, за яким продавець зобов’язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах, а покупець зобов’язується прийняти в установлений строк базовий актив і сплатити за нього ціну, визначену таким договором. Форвардний контракт виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу.
Усі умови форварду визначаються сторонами контракту під час його укладення.
Укладення форвардів та їх обіг здійснюються поза організатором торгівлі стандартизованими строковими контрактами.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" зі мінами, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.
................Перейти до повного тексту