1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
03.12.2024 № 5526/ІПК/99-00-07-03-01 ІПК
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство), керуючись положеннями статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до звернення Товариство здійснює діяльність у сфері проведення азартних ігор.
У зв’язку із складністю розуміння законодавства у сфері здійснення розрахункових операцій Товариство звернулось до податкового органу із наступними запитаннями:
1. Чи повинен Z-звіт містити, як результуючий показник, розділ "Виручка" або аналогічний по значенню розділ? Якщо "так" – то яким нормативно-правовим документом це урегульовано?
2. Чи може результуючий показник (розділ "Виручка" або аналогічний йому) між сумою "продажів" та "повернень" z-звіту відображатись зі знаком "мінус"?
3. Чи повинен z-звіт обов'язково містити дані щодо підсумку результатів операцій з продажу та повернень у вигляді різниці між ними?
Перед надання відповіді на вказані вище питання слід зауважити, що Товариству уже надавались індивідуальна податкова консультація із подібних питань, яка зареєстрована в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій та розміщена на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
У доповнення до уже наданої Товариству індивідуальної податкової консультації повідомляємо таке.
Щодо питання 1
Слід зауважити, що ні Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, ні Вимоги щодо забезпечення виконання фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 р.
№ 199, (далі – Вимоги) не встановлюють обов’язку щодо вказання у фіскальних звітних чеках, які створюються реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) такого реквізиту як "Виручка".
Поряд із цим, фіскальні звітні чеки, які формуються РРО/ПРРО, мають містити підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), а також підсумки розрахункових операцій за сумами коштів, виданих покупцям (споживачам послуг), якщо такий підсумок не дорівнює нулю.

................
Перейти до повного тексту