- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
31.10.2024 № 5097/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК |
Постачальник помилково визначив ПЗ з ПДВ: чи повертати різницю покупцю?
Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо окремих питань, пов'язаних із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ, що був встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ
Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ
ПКУ, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство у 2011 році уклало контракт з нерезидентом на постачання товарів медичного призначення (назви товарів та коди згідно УКТ ЗЕД наведені у зверненні). Під час митного оформлення даних товарів Товариством було сплачено всі збори та податки, передбачені чинним законодавством, у тому числі ПДВ у розмірі 7 відсотків.
Товариство 23.04.2020 уклало Договір з Установою на постачання вищезазначених товарів. Відповідно до видаткової накладної від 05.05.2020 товар був поставлений Установі і Товариством була складена і зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкова накладна.
З огляду на викладене Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) щодо відповідності дій сторін зазначеного у зверненні Договору з нарахування ПДВ на ціну товару?
3) щодо надання алгоритму з приведення ситуації, наведеної в зверненні у відповідність до вимог чинного законодавства України?
4) чи звільняються від оподаткування ПДВ, операції з постачання на митний території України імпортованих товарів зі сплатою ПДВ?
Правові основи оподаткування податком на додану вартість установлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX
ПКУ.
Відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ
ПКУ (з урахуванням унесених змін) тимчасово, з 17 березня 2020 року по 30 червня 2023 року на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) від оподаткування ПДВ звільнялися операції з:
ввезення на митну територію України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ
ПКУ, положення пункту 198.5 статті 198 розділу V
ПКУ та положення статті 199 розділу V
ПКУ не застосовувалися щодо таких операцій.
Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільнялись від оподаткування податком на додану вартість та які звільнялись від сплати ввізного мита, було затверджено
постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року №224 зі змінами та доповненнями.
................Перейти до повного тексту