1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
29.10.2024 № 5054/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
Повернення передоплати і компенсація судових витрат: на яку суму складати РК?
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку складання розрахунків коригування та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Підприємством було отримано від покупця попередню оплату за товари, на суму якої складено і зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) відповідні податкові накладні.
Надалі відповідним судовим рішенням Підприємство було зобов'язано виплатити на користь покупця суму такої попередньої оплати, а також здійснити інші виплати (пеня, судовий збір тощо).
Кошти стягуються з Підприємства приватним виконавцем частинами з урахуванням суми винагороди такого виконавця. Таким чином, кожна стягнута з Підприємства сума коштів є більшою ніж та, що фактично надійшла покупцю від виконавця.
Платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1) на яку дату необхідно складати розрахунки коригування в описаній ситуації, а саме: на дату стягнення виконавцем коштів з рахунку Підприємства чи на дату перерахування коштів виконавцем покупцю?;
2) на яку суму необхідно складати розрахунки коригування: на суму, стягнуту виконавцем з рахунку Підприємства, чи на суму, фактично перераховану виконавцем покупцю?;
3) якими документами повинен бути обґрунтований розподіл стягнених з Підприємства коштів між приватним виконавцем та покупцем?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ установлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Пунктом 201.1 статті 201 ПКУ встановлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.
Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс) (пункт 201.7 статті 201 ПКУ).

................
Перейти до повного тексту