1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
19.11.2024 № 5317/ІПК/99-00-24-03-03 ІПК
Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення ( ), щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та в межах компетенції повідомляє наступне.
У своєму зверненні платник податків повідомляє, що у ( ) звітних (податкових) роках вважався контролюючою особою ( ), юридичної особи зареєстрованої за законодавством ( ).
Адреса юридичної особи: ( ) починається з 01 липня відповідного року та завершується з 30 червня наступного року.
( ) складено наступну фінансову звітність станом на сьогодні:
- за період з ( ),
- за період з ( ).
З 2022 року набули чинності зміни до Кодексу внесені статтею 39-2 "Контрольовані іноземні компанії" розділу I Кодексу.
Враховуючи вищезазначене, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1. Чи має платник податків подавати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2022 звітний (податковий рік)? Якщо так, то яка звітність контрольованої іноземної компанії (КІК) підлягає застосуванню у 2022 звітному році з метою розрахунку скоригованого прибутку відповідно до підпункту 39-2.3.1 пункту 39-2.3 статті 39-2 Кодексу, якщо звітний період в країні реєстрації КІК розпочинається 01 липня та закінчується 30 червня наступного року?
2. Яка звітність контрольованої іноземної компанії (КІК) підлягає застосуванню у 2023 звітному році з метою розрахунку скоригованого прибутку відповідно до підпункту 39-2.3.1 пункту 39-2.3 статті 39-2 Кодексу, якщо звітний період в країні реєстрації КІК розпочинається 01 липня та закінчується 30 червня наступного року?
Щодо питань 1-2
Контрольованою іноземною компанією (далі – КІК) визнається будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи - резидента України або юридичної особи – резидента України (підпункт 39-2.1.1
пункту 39-2.1 статті 39-2 розділу I Кодексу.
Підпунктом 39-2.1.2 пункту 39-2.1 статті 39-2 розділу I Кодексу передбачено, що контролюючою особою є фізична особа або юридична особа - резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) КІК, яка:
а) володіє часткою в іноземній юридичній особи у розмірі більше ніж 50 відсотків;
б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі більше ніж 10 відсотків, за умови, що декілька фізичних осіб – резидентів України та/або юридичних осіб – резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків;
в) окремо або разом із іншими резидентами України пов’язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною юридичною особою.
Для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку КІК звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період КІК, що закінчується протягом календарного року (підпункт 39-2.5.1 пункту 39-2.5 статті 39-2 розділу I Кодексу).
Пунктом 39-2.5 статті 39-2 розділу I Кодексу встановлені вимоги щодо складання та подання звіту про КІК. Зокрема, підпунктом 39-2.5.2 пункту 39-2.5 статті 39-2 розділу I Кодексу передбачено, що контролюючі особи зобов'язані подавати звіт про КІК до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису.

................
Перейти до повного тексту