- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про облікову політику в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
Відповідно до пункту 10 частини п’ятої статті
22 Бюджетного кодексу України, статті
8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", пункту 10 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 03 вересня 2014 року № 411, у зв’язку з введенням в дію з 01 січня 2015 року Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджених наказами Міністерства фінансів України від 12 жовтня 2010 року
№ 1202, від 24 грудня 2010 року
№ 1629, від 11 серпня 2011 року
№ 1022, від 29 грудня 2011 року
№ 1798,
зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 01 листопада 2010 року за № 1017/18312, 20 січня 2011 року за № 87/18825, 02 вересня 2011 року за № 1040/19778 та 26 січня 2012 року за № 120/20433 відповідно, з метою визначення єдиних принципів та методів організації і ведення бухгалтерського обліку, складання та подання звітності територіальними органами Адміністрації Держспецзв’язку, територіальними підрозділами, Головним управлінням та підрозділами урядового фельд’єгерського зв’язку, навчальними, охорони здоров’я та іншими закладами і установами Держспецзв’язку
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про облікову політику в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (далі – Положення), що додається.
2. Керівникам територіальних органів Адміністрації Держспецзв’язку, територіальних підрозділів, Головного управління та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку, навчальних, охорони здоров’я та інших закладів і установ Держспецзв’язку забезпечити:
застосування норм Положення, затвердженого цим наказом, при організації бухгалтерського обліку;
приведення власних розпорядчих документів, які регламентують питання бухгалтерського обліку та звітності, у відповідність із нормами цього Положення.
3. Вважати таким, що втратив чинність наказ Адміністрації Держспецзв’язку від 18.03.2015 № 147 "Про облікову політику в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України" (зі змінами).
4. Контроль за виконанням вимог цього наказу покласти на директора Фінансово-економічного департаменту Адміністрації Держспецзв’язку та начальника Управління внутрішнього аудиту Адміністрації Держспецзв’язку, під час проведення внутрішніх фінансових аудитів та аудитів відповідності.
Голова Служби генерал-майор Держспецзв’язку |
Л.О. Євдоченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України
29.06.2016 року № 405
ПОЛОЖЕННЯ
про облікову політику в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
1. Положення про облікову політику в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України визначає методи оцінки, обліку, процедури бухгалтерського обліку і фінансової звітності в Адміністрації Держспецзв’язку, її територіальних органах, територіальних підрозділах, Головному управлінні та підрозділах урядового фельд’єгерського зв’язку, закладах, установах і організаціях Держспецзв’язку (далі – Підрозділи).
3. Рахунки бухгалтерського обліку для узагальнення інформації про наявність і рух активів, капіталу, зобов’язань та фактів діяльності застосовуються відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611,
зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.07.2013 за № 1214/23746.
Підрозділи можуть застосовувати кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями, що не передбачена Типовою кореспонденцією субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями, наведеною у додатку 2 до цього Плану рахунків, із збереженням єдиних методологічних засад, визначених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі, та іншими нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку в державному секторі. Застосування нетипової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку в обов’язковому порядку визначається наказом Підрозділу про облікову політику.
4. Застосування та внесення змін до облікової політики
Обрана, погоджена відповідно до законодавства та затверджена наказом Підрозділу облікова політика застосовується постійно (із року в рік).
Зміни до облікової політики вносяться лише у випадках, передбачених національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі та обов’язково обґрунтовуються і розкриваються у фінансовій та бюджетній звітності. У разі зміни облікової політики протягом бюджетного року всі господарські операції у бухгалтерському обліку, що відбулися до її зміни (за поточний рік), приводяться у відповідність до нових методичних засад.
5. Фінансова, податкова, бухгалтерська звітність
Фінансова, податкова та інша звітності Підрозділів повинні ґрунтуватись та відповідати даним бухгалтерського обліку.
Зведена фінансова звітність Держспецзв’язку формується на підставі наданих Підрозділами (належним чином завірених в органах Держказначейства) фінансових звітів.
Звітними періодами в Держспецзв’язку є місяць, квартал, рік.
6. Одиниця обліку основних засобів (одиниця, група, вид)
Якщо об’єкт основних засобів складається із частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна із цих частин визнається в обліку як окремий об’єкт основних засобів.
До малоцінних необоротних активів вналежать предмети вартістю менше ніж 6000 грн. (без ПДВ) і терміном використання понад один рік.
Сукупні витрати на придбання (створення) об’єкта основних засобів розподіляються за його компонентами (у разі обліку окремого компонента як об’єкта основних засобів).
Усі складові, що входять до цілісного майнового комплексу, за наявності первинних документів та при можливості визначення кожного повинні обліковуватись як окремі інвентарні об’єкти.
У разі придбання (отримання) об’єкта у первинному документі Підрозділу при введенні його в експлуатацію слід зазначати його склад, строк корисного використання, первісну вартість, ступінь зносу (у разі наявності).
7. Первісна вартість об’єкта основних засобів
Первісна вартість об’єкта основних засобів формується у бухгалтерському обліку як добуток витрат, що сплачуються постачальникам таких засобів та підрядникам за об’єкт основних засобів, виконання робіт з їх реконструкції, модернізації, поточних та інших витрат (реєстраційні збори, державне мито, ввізне мито, транспортні витрати та інші витрати, безпосередньо пов’язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для експлуатації). Облік таких витрат до введення об’єкта в експлуатацію ведеться на відповідних субрахунках рахунка 14 "Незавершені капітальні інвестиції в необоротні активи".
Первісною вартістю основних засобів, отриманих безоплатно від фізичних та юридичних осіб (крім суб’єктів державного сектора), є вартість, зазначена в первинних документах або встановлена за результатом оцінки (у разі відсутності).
8. Собівартість виробництва (створення) об’єкта основних засобів
Собівартість виробництва (створення) об’єкта основних засобів, виробленого (створеного) Підрозділом, визначається, виходячи з переліку і складу статей калькулювання, з урахуванням тих витрат, що передбачені при формуванні первісної вартості об’єкта у разі придбання за плату, відповідно до НП(С)БОДС 121 "Основні засоби" та інших нормативно-правових актів.
9. Нарахування амортизації основних засобів
Нарахування амортизації основних засобів здійснюється на річну дату балансу прямолінійним методом протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів.
Прийняття іншого рішення щодо звітних дат при нарахуванні амортизації основних засобів попередньо обґрунтовується та погоджується Підрозділом з Адміністрацією Держспецзв’язку.
10. Строк корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів
При введенні об’єкта основних засобів в експлуатацію застосовуються Типові строки корисного використання основних засобів суб’єктів державного сектора, наведені у додатку 1 до
Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектора, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 11, з урахуванням встановлених наказами Адміністрації Держспецзв’язку термінів експлуатації та/або норм напрацювання спеціальних видів технічних засобів, майна зв’язку та озброєння, які враховують специфіку діяльності Підрозділів та особливості експлуатації матеріально-технічних засобів.
Для озброєння, боєприпасів, техніки та обладнання зв’язку, засобів спеціального зв’язку, технічних засобів служби пального та окремих матеріально-технічних засобів тилу і автомобільного майна терміни експлуатації та/або норми напрацювання визначаються:
наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 20 липня 2007 року № 105/дск "Про затвердження Інструкції з категорування стрілецької зброї, засобів ближнього бою, гранатометів, холодної зброї, боєприпасів, піротехнічних та імітаційних засобів, оптичних приладів, засобів індивідуального бронезахисту та активної оборони, засобів радіаційного, хімічного, бактеріологічного захисту, приладів радіаційного контролю і хімічної розвідки, інженерного озброєння та їх ремонту в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України";
наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 28 серпня 2007 року № 120/дск "Про затвердження строків служби техніки та обладнання зв’язку, засобів спеціального зв’язку, автоматизації та забезпечення, які використовуються у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України";
наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 04 жовтня 2007 року № 201 "Про затвердження Інструкції про застосування Норм напрацювання (термінів експлуатації) до ремонту і списання технічних засобів служби пального в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України";
наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 08 вересня 2010 року № 015 "Про затвердження Інструкції про порядок створення, утримання і використання непорушних запасів озброєння, боєприпасів, військової (спеціальної) техніки, речового майна та інших матеріально-технічних засобів у територіальних підрозділах Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України";
................Перейти до повного тексту