- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
14.11.2024 № 5254/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування ПДВ та, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, 19.04.2023 контролюючим органом було прийнято рішення про анулювання реєстрації Товариства як платника ПДВ. При цьому, після цієї дати Товариство продовжувало господарську діяльність як неплатник ПДВ.
У серпні 2024 року на підставі рішення суду реєстрацію Товариства як платника ПДВ було відновлено з дати її анулювання зі збереженням податкових показників в системі електронного адміністрування ПДВ.
З огляду на викладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1) чи виникають у Товариства податкові зобов’язання з ПДВ у період з дати анулювання реєстрації його як платника ПДВ по дату відновлення такої реєстрації;
2) чи підлягають оподаткуванню ПДВ операції Товариства, що здійснювалися у період з дати анулювання реєстрації платника ПДВ по дату відновлення такої реєстрації;
3) чи зобов’язане Товариство подавати до контролюючого органу податкову звітність з ПДВ за періоди з дати анулювання реєстрації його як платника ПДВ по дату відновлення такої реєстрації;
4) чи можуть бути застосовані до Товариства штрафні санкції за несвоєчасну подачу податкової звітності з ПДВ за вказані періоди у викладеній у зверненні ситуації;
5) яким чином Товариство може зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкову накладну в описаній у зверненні ситуації?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Пунктом 44.1 статті 44 глави 3 розділу ІІ ПКУ встановлено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку (частина друга статті 3 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі Закон № 996)).
Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Порядок реєстрації, перереєстрації особи як платника податку на додану вартість і анулювання такої реєстрації регулюється статтями 180 – 184 розділу V ПКУ та регламентується Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 зі змінами (далі – Положення № 1130).
Відповідно до пункту 184.2 статті 184 розділу V ПКУ анулювання реєстрації на підставі, визначеній у підпункті "а" пункту 184.1 статті 184 розділу V ПКУ, здійснюється за заявою платника податку, а на підставах, визначених у підпунктах "б" – "з" пункту 184.1 статті 184 розділу V ПКУ, може здійснюватися за заявою платника податку або за самостійним рішенням відповідного контролюючого органу.
Якщо щодо особи, зареєстрованої платником податку до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи (крім перетворення) або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця або якщо до реєстру платників єдиного податку внесено запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку на додану вартість, анулювання реєстрації проводиться контролюючим органом автоматично на підставі відповідних відомостей, отриманих згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" або за даними реєстру платників єдиного податку. Анулювання реєстрації здійснюється на дату:
подання заяви платником податку або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації;
................Перейти до повного тексту