- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
Головне управління ДПС у Харківській області
Індивідуальна податкова консультація
13.11.2024 № 5246/ІПК/20-40-24-07-06
Головне управління ДПС у Харківській області (далі – ГУ ДПС) за результатами розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації, щодо практичного застосування норм податкового законодавства, яке надійшло в електронній формі через Електронний кабінет, та керуючись статтею 52 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами (далі – Кодекс), з урахуванням фактично викладених обставин, в межах компетенції повідомляє.
Платник податку у зверненні повідомив, що є фізичною особою – підприємцем з ( ) року, податкова адреса знаходиться в ( ), з ( ) року перейшов на спрощену систему оподаткування другої групи.
Таким чином, платник податку просить надати йому індивідуальну податкову консультацію з питання:
1. Чи має він право не сплачувати єдиний податок, перейшовши на спрощену систему оподаткування другої групи з ( ) року, зважаючи на зареєстровану податкову адресу у ( ), який з ( ) року віднесено до Переліку території можливих бойових дій?
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1
розділу XIV Кодексу, статтею 295 Кодексу якої врегульовані порядок нарахування та строки сплати єдиного податку.
Згідно з пунктом 295.1 статті 295 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Разом з тим Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ встановлено, що тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, згідно з абзацом першим підпункту 9.1 пункту 9 підрозділу 8 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.
Таким чином, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України фізичні особи –
підприємці – платники єдиного податку другої групи мали право самостійно приймати рішення щодо сплати/несплати єдиного податку.
Разом з тим Законом № 3219 внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, положення підрозділу 8 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу доповнено пунктами 11 та 12.
Так, відповідно до пункту 11 підрозділу 8 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу установлено, що з 01 серпня 2023 року фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому було завершено такі активні бойові дії, припинено можливість бойових дій або завершено тимчасову окупацію.
................Перейти до повного тексту