- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація
08.11.2024 № 5157/ІПК/99-00-04-03-03 ІПК
Щодо перебування юридичної особи на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності у разі наявності у платника дозволу на спеціальне водокористування
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства щодо перебування юридичної особи на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності у разі наявності у платника дозволу на спеціальне водокористуваннята, керуючись статтею 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-VI, зі змінами (далі – Кодекс) та у межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні Товариство повідомило, що є платником податку на прибуток та зареєстроване платником податку на додану вартість. Основним видом діяльності є 68.20. – Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Товариство має у власності земельну ділянку на якій знаходиться свердловина. На відповідну свердловину платником податків отримано паспорт свердловини на воду та дозвіл на спеціальне водокористування. Свердловина використовується виключно для задоволення власних питних і санітарно-гігієнічних потреб обсягом, що не перевищує 5 кубічних метрів на добу. Товариство має дозвіл на спеціальне водокористування. Дозвіл на видобування корисних копалин не має.
Враховуючи вищевикладене та посилаючись на норми законодавства Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
1. Чи вважається Товариство суб’єктом господарювання, що здійснює діяльність з видобутку корисних копалин?
2. Чи може Товариство бути платником єдиного податку 3 групи за ставкою 5 відсотків якщо Товариство має дозвіл на спеціальне водокористування?
Щодо першого – другого питання
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Кодекс (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).
Відповідно до п.п. 14.1.91 п. 14.1 ст. 14 Кодексу корисні копалини - природні мінеральні утворення органічного і неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки.
Добування корисних копалин - сукупність технологічних операцій з вилучення, зокрема з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини та спеціальних видів робіт з добування корисних копалин, до яких відноситься підземна газифікація та виплавляння, хімічне та бактеріальне вилуговування, дражна та гідравлічна розробка розсипних родовищ, гідравлічний транспорт гірничих порід покладів дна водойм (п.п. 14.1.51 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
................Перейти до повного тексту