- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.10.2024 № 4800/ІПК/99-00-04-03-03 ІПК
Щодо окремих питань зменшення статутного капіталу юридичною особою платником єдиного податку третьої групи
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення Товариства від щодо окремих питань зменшення статутного капіталу юридичною особою платником єдиного податку третьої групи та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), у межах компетенції повідомляє.
Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи. Власником Товариства внесено до статутного капіталу грошові кошти у розмірі 2 600 000 грн. На балансі підприємство має земельні ділянки на суму 2 560 000 грн., які знаходяться у власності більше 12 місяців та здані в оренду іншій юридичній особі – платнику єдиного податку 4 групи.
Власник прийняв рішення щодо зменшення частки статутного капіталу за рахунок земельних ділянок на суму 2 560 000 грн.
Товариство, посилаючись на отриману індивідуальну податкову консультацію просить надати консультацію з наступних питань:
1.Чи вірно розуміє Товариство з вищевикладеної інформації, що дохід не виникає тому що:
земельні ділянки використовуються більше 12 місяців;
сума коштів від продажу дорівнює залишковій вартості ділянок?
Щодо зазначеного питання
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулює Кодекс (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу I Кодексу інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Визначення правового статусу товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов'язки їх учасників визначається Законом України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" від 06.02.2018 № 2275-VIII із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2275).
Згідно з статтею 12 Закону № 2275 розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України.
Розмір частки учасника товариства у статутному капіталі товариства може додатково визначатися у відсотках. Розмір частки учасника товариства у відсотках повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості його частки та статутного капіталу товариства.
Зменшення статутного капіталу Товариства визначено нормами статті 19 Закону № 2275.
Товариство має право зменшити свій статутний капітал. У разі зменшення номінальної вартості часток усіх учасників товариства співвідношення номінальної вартості їхніх часток повинно зберігатися незмінним (частина перша - друга статті 19 Закону № 2275).
Таким чином, порядок створення, діяльності та припинення, права та обов'язки учасників товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю регулюється Цивільним кодексом України та Законом № 2275, а не податковим законодавством.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1
розділу XIV Кодексу.
Відповідно до підпункту 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) період у в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу.
Пунктом 292.6 статті 292 Кодексу визначено, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Платники єдиного податку третьої групи – юридичні особи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 Кодексу (пункт 296.1 статті 296 Кодексу). Такий облік ведеться за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (пункт 44.2 статті 44 Кодексу).
................Перейти до повного тексту