1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
16.09.2024 № 4476/ІПК/99-00-21-03-01 ІПК
Уточнення до декларації з ПДВ у бік зменшення ПЗ: обмеження на час війни
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо деяких питань з податку на додану вартість та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство, цитуючи норми підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу, які набрали чинності 27.05.2022, у частині заборони на подання платником податку на додану вартість уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - уточнюючий розрахунок) до податкової декларації з податку на додану вартість (далі - декларація) за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року з показниками на зменшення суми податкових зобов'язань та/або декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, просить надати індивідуальну податкову консультацію, чи поширюється ця норма на:
1) уточнюючий розрахунок до декларації за звітний (податковий) період лютий 2022 року;
2) декларації із сумами від'ємного значення податку на додану вартість, які не були подані вчасно та подаються після 27.05.2022 за звітні (податкові) періоди до лютого 2022 року?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
Пунктом 44.1 статті 44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 Кодексу.
Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Правові основи оподаткування податком на додану вартість установлено розділом V, підрозділами 2 та 10 розділу XX Кодексу.
Сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (пункт 200.1 статті 200 Кодексу).
Форма та порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 (далі - Порядок №21).
Відповідно до пункту 6 розділу І Порядку №21 до податкової звітності з податку на додану вартість належать, зокрема:

................
Перейти до повного тексту