- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
26.07.2024 № 3831/ІПК/99-00-24-03-03/ІПК |
Колективна знижка не є додатковим благом!
Державна податкова служба України, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
Кодекс), розглянула звернення ... (далі - Товариство) з урахуванням висновків, викладених у рішенні Вінницького окружного адміністративного суду від 01.04.2024 та постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду від 26.06.2024 (справа №120/277/24), і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин та норм законодавства, чинного на момент дії зазначених обставин.
Товариство є товаровиробником сільськогосподарської продукції та здійснює вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійник культур, а також виробництво цукру.
Для вирощування сільськогосподарської продукції Товариство орендує у фізичних осіб земельні ділянки. Оренда плата сплачується як у грошовій формі, так і шляхом надання власникам ділянок готової продукції (пшениці, цукру тощо).
Товариство, з метою збереження існуючого земельного банку та його розширення, надає знижки в ціні (вартості) сільськогосподарської продукції (пшениці, цукру тощо), яка передається орендодавцям - власникам земельних ділянок у рахунок сплати орендної плати.
Водночас при наданні вказаних знижок у ціні (вартості) сільськогосподарської продукції ціна не є нижчою за ринкову ціну, яка існує на даний вид продукції на момент її передачі орендодавцю - власнику земельної ділянки.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи є додатковим благом та об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб і військовим збором сума знижки в ціні (вартості) товарів (пшениця, цукор та інші), що надаються Товариством орендодавцям - власникам земельних ділянок у рахунок сплати орендної плати з метою збереження існуючого або розширення земельного банку товариства, і така знижка є загальною та надається усім орендодавцям - власникам земельних ділянок за територіальним критерієм (принципом), тобто усім орендодавцям, земельні ділянки яких перебувають у межах певного села та/або відповідної територіальної громади. При цьому при наданні знижки в ціні (вартості) товарів кінцева ціна не є нижчою за ринкову ціну на даний вид товару на момент його передачі орендодавцю - власнику земельної ділянки.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, згідно з пп. 162.1.1 п. 162.1 ст.
162 якого платником податків є фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Відповідно до пп. 163.1.1 п. 163.1 ст.
163 Кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Згідно з пп. 14.1.54 п. 14.1 ст.
14 Кодексу дохід з джерелом його походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено ст.
165 Кодексу.
Підпунктом 1.7 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які згідно з розділом IV Кодексу та підрозділом 1 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 3 і 4 п. 170.13-1 ст.
170 Кодексу та п. 14 підрозділу 1 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу.
Водночас п. 164.2 ст.
164 Кодексу визначено доходи, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.
Відповідно до пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу. Не є додатковим благом сума знижки звичайної ціни (вартості) при продажу (відчуженні) на користь платника податків житлової нерухомості, набутої у власність унаслідок звернення стягнення на таке майно за договорами іпотеки, що забезпечує кредит, наданий в іноземній валюті.
................Перейти до повного тексту