1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.07.2024 № 3589/ІПК/99-00-21-02-02/ІПК
Щодо коригування фінансового результату до оподаткування за договором добровільного медичного страхування
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ТОВ "..." (далі - ТОВ) щодо коригування фінансового результату до оподаткування по договору добровільного медичного страхування, який не відповідає пп. 14.1.52-1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), керуючись ст. 52 Кодексу, в межах компетенції повідомляє.
Як зазначено у зверненні, ТОВ є резидентом Дія Сіті, на даний час є високодохідним та застосовує податкові різниці.
У рамках соціального пакета для своїх працівників та гіг-спеціалістів уклало договір добровільного медичного страхування, виступаючи як страхувальник.
Відповідно до умов договору, у разі настання страхового випадку страхова виплата здійснюється не лише закладам охорони здоров'я, але й:
застрахованій особі, яка за погодженням зі страховиком самостійно оплатила вартість медичної допомоги;
іншій особі згідно з чинним законодавством,
тому даний договір страхування не відповідає визначенню договору добровільного медичного страхування відповідно до пп. 14.1.52-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
Оскільки договір добровільного медичного страхування не відповідав вимогам пп. 14.1.52-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, ТОВ утримало в повному обсязі ПДФО та військовий збір з усього сплаченого страхового платежу.
ТОВ просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
1. Чи потрібно ТОВ збільшувати фінансовий результат до оподаткування звітного періоду на суму попередньо сплачених платежів, внесків, премій із нарахуванням пені у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на кінець звітного періоду, коли був підписаний договір страхування, з одночасним визнанням у бухгалтерському обліку витрат у сумі нарахованої страховки?
2. Чи поширюється дія ст. 1231 Кодексу на договір добровільного медичного страхування, якщо вже на момент підписання цей договір не відповідав вимогам пп. 14.1.52-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу?
Щодо питань 1, 2 Законом України від 18 листопада 2021 року №1909-ІХ "Про страхування" (далі - Закон №1909-ІХ) передбачено, зокрема, що страхувальник - це особа, яка уклала із страховиком договір страхування або є страхувальником відповідно до законодавства (п. 68 частини першої ст. 1 Закону №1909-ІХ).
Застрахована особа - фізична особа, визначена страхувальником у договорі страхування, життя, здоров'я, працездатність та/або пенсійне забезпечення якої є об'єктом страхування за договором страхування (п. 15 частини першої ст. 1 Закону №1909-ІХ).
Страхова премія (страховий платіж, страховий внесок) - плата у грошовій формі за страхування, яку страхувальник зобов'язаний сплатити страховику згідно з договором страхування (п. 53 частини першої ст. 1 Закону №1909-ІХ).
Страховик - фінансова установа або філія страховика-нерезидента, які мають право здійснювати діяльність із страхування на території України (п. 66 частини першої ст. 1 Закону №1909-ІХ).
Страхувальник - особа, яка уклала із страховиком договір страхування або є страхувальником відповідно до законодавства (п. 68 частини першої ст. 1 Закону №1909-ІХ).
Згідно з частиною першою ст. 89 Закону №1909 ІХ страхування здійснюється на підставі договору страхування, який укладається відповідно до загальних умов страхового продукту, якщо інше не визначено законодавством України.
У договорі страхування обов'язково зазначаються з урахуванням особливостей, визначених частиною третьою ст. 89 Закону №1909-ІХ, зокрема, строк дії договору страхування, порядок вступу його в дію, період (періоди) страхування, територія дії договору страхування (частина друга ст. 89 Закону №1909-ІХ).

................
Перейти до повного тексту