- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.07.2024 № 3588/ІПК/99-00-21-02-02/ІПК |
Щодо коригування фінансового результату на різниці при нарахуванні амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів
Державна податкова служба України за результатами розгляду звернення ТОВ "..." (далі - ТОВ) щодо коригування фінансового результату до оподаткування на різниці при нарахуванні амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
Кодекс), у межах компетенції повідомляє таке.
Як зазначено у зверненні, у ТОВ виникають труднощі щодо оподаткування податком на прибуток малоцінних необоротних матеріальних активів.
ТОВ просить надати індивідуальну податкову консультацію з таких питань:
чи виникають податкові різниці при нарахуванні амортизації необоротних матеріальних активів та чи заповнюються рядки 1.1.1 та 1.2.1 АМ додатка РІ та додатка АМ до податкової декларації з податку на прибуток підприємства?
Відповідно до абзацу першого пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.
134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями цього Кодексу.
Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів, формуються відповідно до вимог ст.
138 Кодексу.
Пунктами 138.1 та 138.2 ст. 138 Кодексу, зокрема, встановлено, що фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму нарахованої амортизації основних засобів та/або нематеріальних активів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів та/або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу.
Отже, положення п. 138.1 та 138.2 ст. 138 Кодексу передбачають коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, які виникають при нарахуванні амортизації виключно для активів, що є основними засобами або нематеріальними активами.
................Перейти до повного тексту