- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.07.2024 № 3583/ІПК/20-40-24-07-06 |
Перерахування коштів з одного банку до іншого: чи не виникне у ФОПа оподаткованого доходу?
Головне управління ДПС у Харківській області (далі - ГУ ДПС) за результатами розгляду звернення фізичної особи - підприємця на отримання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм чинного законодавства, керуючись ст.
52 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами (далі -
ПКУ), з урахуванням фактично викладених обставин у межах компетенції повідомляє.
У своєму зверненні платник податків повідомив, що є платником єдиного податку другої групи. Отримує дохід на розрахунковий рахунок фізичної особи - підприємця у Приватбанку. Для закупки сировини та матеріалів, що використовуються у виробництві товарів, фізична особа - підприємець використовує інший рахунок в АТ "Універсал Банк", тому регулярно здійснюється переказ грошових коштів з розрахункового рахунку фізичної особи - підприємця у Приватбанку на розрахунковий рахунок фізичної особи - підприємця в АТ "Універсал Банк".
Отже, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання: чи повинна повторно включатися до доходу фізичної особи - підприємця сума коштів, отримана від продажу товарів (робіт, послуг), у разі її перерахування між власними рахунками фізичної особи - підприємця, що відкриті в різних банках України?
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено главою 1 розділу XIV
ПКУ.
Відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст.
292 ПКУ доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292
ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
При цьому датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ст.
292 ПКУ).
Крім того, п. 292.11 ст.
292 ПКУ визначено перелік доходів, які не включаються до складу доходу, встановленого ст.
292 ПКУ.
Відповідно до п. 10 розділу I Інструкції №162 фізична особа відкриває окремі рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб.
................Перейти до повного тексту