1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
24.06.2024 № 3397/ІПК/99-00-24-03-03/ІПК
Витрати на відрядження з метою оподаткування ПДФО та ВЗ
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та в межах компетенції повідомляє таке.
У своєму зверненні платник податків зазначив, що з метою залучення нових споживачів своєї продукції (...) вирішило взяти участь у щорічній конференції з теми цирконові концентрати (...), яка відбулася в (...). У конференції взяли участь (...) делегатів із (...) країн, які представляли (...) компаній, що зробило її найбільшою щорічною зустріччю представників цирконової індустрії, які пропагували циркон і пропагували вказівки щодо найкращих галузевих практик. Організатор конференції - (...) є асоціацією основних світових виробників і споживачів циркону, на частку яких разом припадає приблизно 80 відс. світового річного виробництва циркону та діоксиду цирконію.
За правилами організаторів конференції компанія, яка бажає взяти участь у конференції, на сайті переходить за посиланням, і наступним кроком йде покупка квитків на відвідування конференції (на сайті є форма для здійснення оплати) і реєстрація учасника.
Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання:
Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб участь у конференції працівника, якщо конференція проводилась за профілем діяльності юридичної особи, за кордоном, у разі відсутності договору з організатором конференції та запрошення з його боку? Оплата за участь у конференції була здійснена з картки працівника (...).
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платником податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
Згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно з п. 170.9 ст. 170 Кодексу (пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).
Відповідно до пп. "а" пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу не є доходом платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме: на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку із здійсненням таких витрат.
Зазначені в абзаці другому пп. "а" пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу витрати не є об'єктом оподаткування цим податком лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість таких витрат.
При цьому до підтвердних документів належать:
транспортні квитки або транспортні рахунки та багажні квитанції (у тому числі електронні квитки);
документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, страхові поліси;
документи (виписки та/або відомості з рахунку), що містять визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітовані платіжні інструменти;

................
Перейти до повного тексту