1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.06.2024 № 3284/ІПК/02-32-04-03-18
Зміна назви юрособи: чи буде ПК і що зазначати в ПН?
Головне управління ДПС у Вінницькій області за результатами розгляду звернення Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) щодо правомірності відображення в бухгалтерському та податковому обліку господарських операцій з метою отримання права на формування податкового кредиту та податкових зобов'язань у зв'язку зі зміною найменування юридичної особи, керуючись статтею 52 глави 3 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, директором Товариства (попередня назва - Товариство А) 26 лютого 2024 року подано до державного реєстратора заяву про зміну найменування юридичної особи та проведено державну реєстрацію змін до відомостей, 27 лютого 2024 року сформовано виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських організацій Товариства та подано заяву - сертифікат у MEDoc про отримання електронної печатки підприємства та ключ ЕЦП директора та бухгалтера Товариства. 27 лютого 2024 року отримано електронну печатку підприємства та ЕЦП директора, 28 лютого 2024 року отримано ЕЦП бухгалтера. 28.02.2024 року подано запит на отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість та 29 лютого 2024 року отримано витяг Товариства.
З огляду на викладене, платник просить надати індивідуальну податкову консультацію з питань:
1. Яке найменування Товариства (старе/нове/подвійне) має бути зазначено в первинних документах та податкових накладних, складених 26.02.2024, для отримання права на формування податкового кредиту та податкових зобов'язань?
2. Яке найменування Товариства (старе/нове/подвійне) має бути прописано в первинних документах та податкових накладних, складених 27.02.2024 - 28.02.2024, для отримання права на формування податкового кредиту та податкових зобов'язань?
3. Чи отримає Товариство право на формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених після 26.02.2024, із попередньою назвою Товариства А?
4. Які податкові наслідки зазначення в періоді 26 лютого 2024 року в бухгалтерському обліку старої назви Товариства?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Статтею 5 розділу І ПКУ визначено, що поняття, правила та положення, установлені ПКУ та законами з питань митної справи, застосовуються виключно для регулювання відносин, передбачених статтею 1 розділу І ПКУ.
У разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням ПКУ, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення ПКУ.
Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку (частина друга статті 3 Закону України від 16 липня 1999 року №996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").
Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Відповідно до абзацу 5 пункту 183.15 статті 183 ПКУ у разі перереєстрації у зв'язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника податку, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником податку на підставі відомостей з ЄДР.
Відповідно до пункту 2 статті 13 Закону України від 15.05.2003 №755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (із змінами і доповненнями) технічний адміністратор Єдиного державного реєстру в день проведення реєстраційної дії забезпечує передачу до інформаційних систем, зокрема, до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одночасно з відомостями Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення юридичної особи, державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться у Єдиному державному реєстрі.
Відповідно до пункту 4.3 розділу IV Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" №1130 від 14.11.2014, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за №1456/23233 (зі змінами) (далі - Положення №1130), до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.
Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і такі зміни не пов'язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім'я, по батькові).
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку / небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

................
Перейти до повного тексту