1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
12.06.2024 № 3182/ІПК/99-00-21-03-02/ІПК
Якщо постачальник не склав РК до "зайвої" ПН: дії покупця
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку обрахунку суми податку, на яку платник податку в межах функціонування системи електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування (далі - реєстраційна сума), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, у липні 2019 року постачальником було складено на Товариство (покупця) та зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкову накладну, у якій допущено помилку у даті складання (така дата не відповідає даті "першої події" за операцією). Товариством не було сформовано податковий кредит на підставі такої податкової накладної, однак її реєстрація в ЄРПН постачальником призвела до збільшення реєстраційної суми Товариства.
Постачальником не було складено розрахунок коригування до такої податкової накладної, а також податкової накладної з вірною датою складання, а надалі реєстрація платником ПДВ такого постачальника була анульована.
Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо:
1) можливості/вимоги зменшення платником податку реєстраційної суми, яка збільшилась у зв'язку з реєстрацією в ЄРПН постачальником зазначеної у зверненні податкової накладної;
2) процедури такого зменшення реєстраційної суми;
3) наявності законодавчого обмеження використання Товариством такої реєстраційної суми при реєстрації в ЄРПН податкових накладних.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 ПКУ).
Пунктом 44.1 статті 44 ПКУ передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 ПКУ.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Основні принципи функціонування СЕА ПДВ визначено статтею 200-1 ПКУ та регламентовано Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569 "Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість" (далі - Порядок №569).

................
Перейти до повного тексту