1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Індивідуальна податкова консультація


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
03.05.2024 № 2547/ІПК/99-00-21-03-02
Щодо права покупця на податковий кредит, якщо постачальник складає податкову накладну датою фактичного отримання товару покупцем, а не датою відвантаження
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо права покупця на податковий кредит, якщо постачальник складає податкову накладну датою фактичного отримання товару покупцем, а не датою відвантаження, та, керуючись пунктом 52.2 статті 52 глави 3 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як викладено у зверненні, між Покупцем та Постачальником укладено договір на постачання товару, відповідно до якого поставка товару здійснюється силами та за рахунок Постачальника на адресу Покупця. Всі ризики, пов'язані з доставкою товару, несе Постачальник до моменту отримання товару Покупцем.
Датою поставки товару у цьому договорі визначається дата фактичного отримання товару Покупцем на складі.
При цьому Постачальник складає податкову накладну датою видаткової накладної (датою фактичного отримання товару Покупцем), а не датою складання товарно-транспортної накладної (дата відвантаження товару зі складу Постачальника).
Враховуючи вищевикладене, Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання, чи буде мати право Покупець на формування податкового кредиту, якщо Постачальник складає податкову накладну датою фактичного отримання товару Покупцем, а не датою відвантаження товару зі складу Постачальника.
Разом з тим у зверненні не вказано, чи є Товариство Постачальником чи Покупцем в описаній операції.
Згідно з пунктом 1.1 статті 1 розділу І ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Правила формування податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ та складання податкової накладної і реєстрації її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) регулюються статтями 187, 198 і 201 розділу V ПКУ.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 розділу V ПКУ виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку / небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, -дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

................
Перейти до повного тексту