1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 13.05.2024
ПДВ: нюанси складання податкової накладної філією чи іншим структурним підрозділом платника
Між Товариством з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство) та невідокремленим структурним підрозділом продавця був укладений договір купівлі-продажу товару. Проведена авансова оплата та поставлено товар.
На авансову оплату постачальником була складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податкова накладна. В заголовній частині податкової накладної у графі "Найменування постачальника (продавця)" вказані структурний підрозділ, номер філії, індивідуальний податковий номер та податковий номер платника податку головного підприємства.
Чи правомірно підприємство-постачальник вказує реквізити свого структурного підрозділу в податковій накладній, якщо в первинних документах на оплату та на постачання товару вказані лише реквізити головного підприємства, та чи має право Товариство включити суму ПДВ за такою податковою накладною до складу податкового кредиту?
Відносини, що виникають у сфері справляння податків i зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу I ПКУ).
При цьому відповідно до пункту 44.1 статті 44 глави 1 розділу ІІ ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, peгістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документі, пов'язаних з обчисленням i сплатою податків i зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 глави 1 розділу ІІ ПКУ.
Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).
Відповідно до підпункту "г" пункту 201.1 статті 201 розділу V ПКУ у разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково, зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу).
Згідно з пунктами 201.1 та 201.10 статті 201 розділу V ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни.

................
Перейти до повного тексту